I liga siatkarzy. Szalony mecz AZS AGH Kraków - Gwardia Wrocław

Anna Kaczmarz / Polska Press
Siatkarze AZS AGH Kraków w spotkaniu 9. kolejki Tauron 1. Ligi przegrali u siebie 11 listopada 2023 r. z Gwardią Wrocław 1:3. Mecz w końcówkach trzech pierwszych setów, zakończonych grą na przewagi, miał nieprawdopodobny przebieg.

AZS AGH Kraków - Gwardia Wrocław 1:3 (30:32, 26:28, 31:29, 21:25)

AZS AGH: Bakaj, Peryt, Kraut, Tokajuk, Oziabło, Putkowski, Dereń (libero) oraz Świdroń, Wiśniewski, Komar, Curzytek.
Gwardia: Biliński, Godlewski, Maruszczyk, Rakowski, Śliwka, Uszok, Mihułka (libero) oraz Kuźmiczonek, Lubaczewski, Pakos.

Krakowianie w pierwszym secie zmarnowali aż 5 setboli (w tym dwa od stanu 24:22) i przegrali na przewagi. W drugiej partii również zabrakło im skuteczności w kluczowych momentach końcówki, bowiem nie wykorzystali trzech piłek setowych.

W trzeciej części wreszcie zwyciężyli, bo przeciwnicy... marnowali meczbole. W czwartym secie goście odskoczyli (7:14) i nie dali się dogonić, dzięki czemu mogli fetować zwycięstwo.

Najwięcej punktów w całym spotkaniu (26) zdobył Kajetan Tokajuk (AZS AGH), w zwycięskiej ekipie pod tym względem wyróżnił się Kamil Maruszczyk (25 pkt), wybrany także MVP meczu.