I liga siatkarzy: uczniowie ze Spały lepsi od AGH

Siatkarze AGH Kraków zajmują 7. miejsce w tabeli
Siatkarze AGH Kraków zajmują 7. miejsce w tabeli Artur Bogacki
W meczu 21. kolejki I ligi siatkarze AGH Kraków przegrali u siebie z SMS PZPS Spała 1:3. Nadal zajmują 7. miejsce w tabeli.

AGH Kraków – SMS PZPS Spała 1:3 (20:25, 26:24, 22:25, 18:25)
AGH:
Adamski, Żakieta, Kania, Depowski, J. Fornal, Mordyl, Odwarzny (libero), Wroniecki (libero) oraz Wacek, Dzierwa, Przybylski, Buczek, Rawiak.
SMS PZPS: Kozub, Kwolek, Kochanowski, Ziobrowski, Woch, T. Fornal, Masłowski (libero) oraz Domagała, Niemiec, Rybicki.

W tym sezonie lepiej radzą sobie uczniowie ze Spały, którzy przed tą kolejką plasowali się na 4. pozycji. Krakowianie zajmowali 7. lokatę, ale ostatnio byli na fali, wygrali 4 mecze z rzędu.

Ich świetna passa w środę się jednak skończyła. Pierwszego seta wzięli goście, rozstrzygając walkę w drugiej jego części (13:16, 17:22). Byli blisko wygrania następnej partii, prowadzili w końcówce, ale lepsi okazali się krakowianie, prowadzeni do boju przez Arkadiusza Żakietę.

Trzecią odsłonę siatkarze AGH rozpoczęli wyśmienicie, od prowadzenia 5:0, po czym... oddali inicjatywę. Na przerwie technicznej było 5:8 (seria zagrywek Bartosza Kwolka). Miejscowi się otrząsnęli, później tracili 1-2 „oczka”, ale przegrali do 22. W czwartej partii walka długo toczyła się cios za cios, z lekkim wskazaniem na miejscowych. Przy stanie 15:15 w polu zagrywki gości stanął Kozub, a przy jego serwisie ekipa ze Spały zdobyła 7 punktów z rzędu, rozstrzygając losy spotkania.

Po obu stronach siatki byli pochodzący z Krakowa bracia Fornalowie. Wygrała drużyna młodszego Tomasza, który zdobył 15 pkt. Skuteczniejszy był Jan z AGH – 19 pkt.

Inne wyniki: KPS Kęty – GKS Katowice 3:1, Aluron Virtu Warta Zawiercie – Hutnik Kraków 3:0 walkower (Hutnik wycofał się), KPS Siedlce – Victoria Wałbrzych 2:3, Energa Omis Ostrołęka – Ślepsk Suwałki 0:3, Krispol Września – Camper Wyszków 3:0, Epsadon Szczecin – Stal Nysa 3:0.