Historia potwierdza: Rosjanie to barbarzyńcy. Rozmowa Oleny z ukraińskim historykiem

„Tego lata na Helu wydarzy się piekło”. To zdanie najlepiej podsumowuje 13-odcinkowy serial audio stworzony przez Zygmunta i Wojtka Miłoszewskich. Pisarze, którzy na co dzień tworzą najpopularniejsze tytuły na polskim rynku wydawniczym, tym razem przygotowali sensacyjny i intrygujący scenariusz serialu audio.
Oprócz dojmującej atmosfery zagrożenia i tajemnicy „Mierzeję” cechują – rozegrane w dialogach - charakterystyczne dla tego piszącego duetu kąśliwy humor i wyrafinowana ironia. Autorzy nie zapomnieli też o wątku miłosnym. W pędzącej akcji zbudowanej z dialogów i ciętych ripost wybrzmiewa również silny komentarz społeczno-polityczny pod adresem współczesnego świata.
„Mierzeja” to thriller, który przenosi słuchaczy na Hel. Przewrotnie, fabuła nie przypomina historii rodem z nadmorskiego kurortu, raczej mroczną opowieść pełną tajemnic, w której wszyscy skrywają jakąś trudną prawdę. Umieszczenie akcji serialu w miasteczku na cyplu mierzei było celowym zabiegiem.
- Odetnijmy Hel od świata i sprawdźmy co się wydarzy. Zróbmy to przed sezonem, pod koniec maja. Na miejscu są wtedy mieszkańcy, trochę rodzin rybackich, dużo przedsezonowych turystów, dzieci na zielonej szkole, biznesmeni na szkoleniu, kochankowie udający, że tak naprawdę są gdzie indziej. I nagle wszyscy zostają uwięzieni w tym jednym miejscu. Wydawałoby się, że znaleźli się tam zupełnie przypadkiem, ale tak naprawdę, jak to w dobrym thrillerze, nikt się tam tak nie znalazł – mówi Zygmunt Miłoszewski.
Jest maj, przed sezonem, czas toczy się leniwie i dla mieszkańców, i dla nielicznych wczasowiczówDo czasu. Helscy rybacy wyławiają morświna – małego bałtyckiego delfina chorego na gwałtowną i nieznaną chorobę, której źródłem może być wirus lub... zatopiona w zatoce broń biologiczna. W obawie przed skażeniem stacjonująca w Helu marynarka wojenna odcina mierzeję od świata, aby uchronić Europę przed nieznanym niebezpieczeństwem. Wszyscy – zarówno mieszkańcy, jak i goście – stają się więźniami miasta.
Produkcją serialu audio zajęła się agencja MAKE IT z Krzysztofem Czeczotem na czele. W rolach głównych znaleźli się Mateusz Damięcki, Karolina Gorczyca, Anna Smołowik, Sandra Drzymalska i Sebastian Dela.
- Zanim wieś Zakopane stała się miastem. Tak tu było przed ponad 100 laty!
- Gdzie na szybki wypad z Krakowa? TOP 10 urokliwych miejsc z dala od zgiełku
- Będzie nowy wiek emerytalny w Polsce? Takie mogą być emerytury stażowe
- Najmodniejsze sukienki na wesele w 2023 roku. Takie są trendy w tym sezonie
- TOP 15 najlepszych parków rozrywki w Polsce. Tu warto przyjechać! RANKING