"Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznym" - napisał na Twitterze minister Błażej Spychalski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Poinformował też, że: "W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u Prezydenta RP informuję, że udaję się na kwarantannę.
„Prezydent jest w dobrej kondycji. Jesteśmy przekonani, że powinien znieść to zakażenie w sposób lekki. Wirus nie wybiera, dlatego tak bardzo aktualne są nasze apele, żeby przestrzegać reguł” – powiedział z kolei na antenie RMF FM wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Jego zdaniem, wszystkie osoby, które miały ostatnio kontakt z prezydentem Dudą, powinny odbyć kwarantannę. - Myślę, że pani Iga Świątek również będzie musiała być poddana kwarantannie - zaznaczył.
Jak podaje strona gov.pl, kwarantanna jest nakładana na osoby, które miały styczność ze źródłem zakażenia (np. kontakt z osobą zakażoną). Wynosi ona dziesięć dni, licząc od dnia następującego po dniu styczności ze źródłem zakażenia. Państwowy powiatowy inspektor sanitarny, w uzasadnionych przypadkach, może zdecydować o skróceniu albo zwolnieniu z obowiązku odbycia obowiązkowej kwarantanny. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi grzywna do 30 tys. zł.
Iga Świątek jakiej nie znacie. Co robi, gdy nie gra w tenisa...
Iga Świątek w pięknej sesji zdjęciowej. Urok królowej Paryża GALERIA
Iga Świątek wygrała Roland Garros! Wielki triumf Polki w Par...
- Piotr Żyła i Marcelina Ziętek. Ale piękna z nich para! Po sukcesie w Planicy były łzy
- Wisła Kraków. Skąd pochodzą wiślacy? [DRUŻYNA 2022]
- Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia MEMY
- Byli piłkarze Wisły zmienili kluby. Lucas, syn Clebera, jest w Grecji
- Przywódca Sharksów: Jak dojeżdżaliśmy kibiców Cracovii i Hutnika
- A gdyby piłkarze Cracovii byli... kobietami? Obejrzyj zdjęcia!
