Pawel Panus
Pawel Panus
Trener Rafał Knap ma powody do zadowolenia
Trener Rafał Knap ma powody do zadowolenia Andrzej Banas / Polska Press
W zaległym meczu R8 Basket rozgromił w Sosnowcu Zagłębie i zajmie pierwsze miejsce w tabeli grupy C po sezonie zasadniczym.

Zdarzały się takie mecze w tym sezonie, w których krakowianie nie powalali na kolana swoją postawą. Trener Rafał Knap tłumaczył, że forma ma przyjść na play-off i słowa dotrzymał. Od momentu zwycięstwa w Pucharze Polski PZKosz R8 Basket gra coraz lepiej i deklasuje kolejnych przeciwników.
Zagłębie miało bardzo solidny zespół na pierwszoligowym poziomie, ale po awansie do ekstraklasy zespołu kobiet właśnie na ten zespół postawiono w mieście i drużyna musiała wycofać się do ligi drugiej.
W starciu z R8 Basketem najlepszym wynikiem gospodarzy był remis 2:2 w 2 minucie. Potem krakowianie podeszli bardzo poważnie do swoich obowiązków, zagrali na sto procent przez 40 minut i Zagłębie „pękło” już w pierwszej kwarcie. W 5 min było 2:10, w 9 10:21.
Krakowianie realizowali założenia taktyczne, jak kazał trener grali pod kosz, gdy była potrzeba seryjnie trafiali za trzy punkty. W 15 min wygrywali 29:19, a Knap rotował składem, dbając o to, by gra cały czas była w morderczym dla rywala tempie.
Po trzeciej kwarcie goście prowadzili 69:40, ale nie mieli prawa zwolnić tempa, choćby z szacunku dla zasłużonej dla polskiej koszykówki drużyny. Rozegrał się Hlebowicki, swoje punkty dorzucił Stalicki. W ostatnich minutach gospodarze w zasadzie statystowali na parkiecie, dzięki czemu krakowianie rzucając bez kłopotu odnieśli zwycięstwo różnicą 40 punktów.
W tabeli R8 Basket ma trzy punkty przewagi nad Polonią Bytom i lepszy bilans z tym zespołem. Do zakończenia fazy zasadniczej pozostały trzy kolejki.

Zagłębie Sosnowiec – R8 Basket AZS Politechnika Kraków 50:90 (13:24, 12:16, 15:29, 10:21)
Punkty dla R8 Basketu: Pisarczyk 19, Załucki 15, Pełka 14, Kwiatkowski 8, Stalicki 7, Hlebowicki 7, Baran 6, Zieliński 4, Mamcarczyk 3, Renkiel 3, Stecko 2, Malczyk 2.

Materiał oryginalny: II liga koszykarzy: Gromiący R8 Basket - Dziennik Polski