Aleksander Gąciarz
Siatkarki Pogoni Proszowice pokonały we własnej hali Sokół Radzionków 3:2. W odniesieniu trzeciej wygranej w sezonie pomogły gospodyniom klubowe wychowanki Anna Nowak i Jagoda Szkodny

Jagoda Szkodny przed sezonem zawiesiła karierę, ale wobec kontuzji Patrycji Nowackiej trener Dariusz Pomykalski zgłosił ją do rozgrywek. Anna Nowak z kolei dwa miesiące nie grała z powodu kontuzji. Na boisku pojawiła się po zaledwie dwóch treningach i już w I secie zdobyła dla swojej drużny 8 punktów. W połowie seta przy jej zagrywce Pogoń zdobyła 8 kolejnych punktów, z czego sama serwująca popisała się czterema asami.

W drugim secie też przy zagrywce młodej atakującej proszowianki odrobiły 5 punktów (od 7:12 do 12:12). W końcówce jednak kolejny raz Pogoń miała moment "zawieszenia". Prowadząc 17:16 do końca seta gospodynie nie zdobyły żadnego punktu!

Potem miejscowe wróciły do niezłej gry i miały ogromna szanse, aby pierwszy raz w sezonie wygrać za 3 punkty. W czwartym secie miały piłkę meczową (24:23) i akcję po swojej stronie. Nie wykorzystały okazji i o wygraną musiały walczyć w tie breaku. Tam ich przewaga była już bezdyskusyjna. Bohaterka tej części gry była środkowa Katarzyna Boroń, która zdobyła 4 punkty, w tym 2 efektownymi blokami.

Wygrana z Sokołem pozwoliła Pogoni wyprzedzić Marbę Sędziszów Małopolski i opuścić ostatnie miejsce w tabeli 4 grupy II ligi.

Pogoń Proszowice - Sokół Radzionków 3:2 (25:15, 17:25, 25:20, 24:26, 15:4)

Pogoń: Dyduła (7 punktów), Nowak (20), Szkodny (15), Banaś (7), Czekaj (1), Krysztofiak (19), Kawalec (libero) oraz Boroń (6), Wojdyła, Wojta (libero).

Oglądaj mecze Ekstraklasy na żywo online w Player.pl >>>

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Materiał oryginalny: II liga siatkarek. Pogoń Proszowice wygrała i opuściła ostatnie miejsce w tabeli - Dziennik Polski