MKTG SR - pasek na kartach artykułów

III liga piłkarska. Garbarnia wróciła na fotel lidera!

Zdjęcie z meczu Garbarnia - Cracovia II
Zdjęcie z meczu Garbarnia - Cracovia II Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W meczu III ligi grupy małopolsko-świętokrzyskiej Garbarnia Kraków wygrała na własnym boisku ze Spartakusem Daleszyce 2:1.

„Brązowym” zwycięstwo nie przyszło łatwo. Zapewnili je sobie niemal w ostatniej chwili po strzale z bliska Łukasza Nowaka.

W pierwszej połowie mieli przewagę, stworzyli kilka sytuacji bramkowych, z których wykorzystali jedną, gdy celnie z rogu pola karnego strzelił Mariusz Stokłosa.

Po przerwie goście zagrali agresywniej, z większą wiarą w siebie, którą dodał im gol zdobyty przez Kamila Blicharskiego. Gospodarze do końca szukali jednak okazji do ponownego objęcia prowadzenie. I w końcu ją znaleźli.

Dzięki porażce KSZO Ostrowiec Świętokrzyski u siebie z Wisłą II Kraków, Garbarnia wróciła na fotel lidera.

Garbarnia Kraków – Spartakus Daleszyce 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Stokłosa 26, 1:1 Blicharski 64, 2:1 Nowak 88.

Garbarnia: Cabaj – Piszczek, Moskal, Kalemba, Borovicanin – Stokłosa (72 Kitliński), Nowak, Kostrubała, Ferens – Serafin (81 Pietras), Ogar (69 Siedlarz).

Spartakus: Kołomański – Papka, Gębura, Gołąbek, Kaczmarek – Ostrowski, Kaleta (46 W. Wołowiec), Szmalec, Blicharski (74 Sitarz) – Olearczyk (77 Gil), Mojecki (46 Maciejski).

Sędziował: Rafał Pąchalski (Kraków). Żółte kartki: Borovicanin – Gębura. Widzów: 150.

Materiał oryginalny: III liga piłkarska. Garbarnia wróciła na fotel lidera! - Dziennik Polski