Po dłuższej nieobecności, Ola, najstarsza z trójki rodzeństwa, postanawia wrócić w rodzinne strony. Chociaż na pierwszy rzut oka wszystko wygląda znajomo, to w rzeczywistości życie jej bliskich ruszyło dalej. Mama ma nowego partnera, w garażu brakuje ulubionego samochodu taty, a rodzinny dom wkrótce ma zostać sprzedany. Relacje z bratem, siostrą i matką są dalekie od ideału. Ola wie, że to ostatni moment, aby pogodzić się z przeszłością i zacząć żyć na nowo. Pomogą w tym pełne ciepłych wspomnień rodzinne kasety video i zdjęcia znalezione na strychu.
"Innego końca nie będzie" to przejmująca opowieść o różnych obliczach żałoby, ukazująca trudny proces godzenia się ze stratą oraz odbudowy więzi w rodzinie. Film jest pełnometrażowym debiutem fabularnym Moniki Majorek, absolwentki Warszawskiej Szkoły Filmowej i Uniwersytetu Wrocławskiego, autorki krótkich metraży "Pierwsze", "Inka" i "Po sezonie".
- Bardzo zależało mi, by pokazać, że o swoje szczęście psychiczne czasem trzeba powalczyć – niezależnie od tego, co inni o nas myślą. Warto powalczyć dla własnego dobra, ale też dla rodziny, dając im przykład, że trzeba żyć dalej mimo tragicznych wydarzeń – podkreśla reżyserka.
W obsadzie są m.in.: Maja Pankiewicz ("Eastern"), Agata Kulesza ("Ida", "Jestem mordercą"), Bartłomiej Topa ("Wesele", "Drogówka") oraz Sebastian Dela ("Zadra", "Braty").

Film "Innego końca nie będzie" od 28 lutego można oglądać w Kinie Pod Baranami. Przedpremierowy pokaz w cyklu Premiery Psychologiczne odbędzie się w poniedziałek, 17 lutego, o godzinie 18. Po seansie do rozmowy inspirowanej filmem widzów zaproszą psycholożki: Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk.
Premiery Psychologiczne to cykliczne spotkania w Kinie Pod Baranami, podczas których pokazom filmowym towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru filmów oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka.
Anna Nicieja – absolwentka psychologii stosowanej UJ, psychoterapeutka, seksuolożka. Kocha kino, z wyprzedzeniem wyszukuje nadchodzące premiery filmowe, które mogłyby ją zachwycić i dzięki którym mogłaby poszerzyć swe horyzonty. Wśród jej szczególnych zainteresowań zawodowych znajduje się pozytywna seksualność, filmoterapia oraz psychologia kryzysu. Współprowadziła w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka.
Katarzyna Staleńczyk – absolwentka psychologii stosowanej UJ, psychoterapeutka humanistyczna i arteterapeutka. Filmy nie są dla niej czystą fikcją – są próbką rzeczywistości, dlatego traktuje je jako pretekst do rozmów, wymiany przemyśleń i źródło nowych refleksji. Każdy film stara się traktować jak podróż w nieznane. W pracy i w życiu pielęgnuje filozofię egzystencjalną. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół psychologii rozwojowej, społecznej i psychopatologii. Koordynowała Przegląd Filmów Psychologicznych WGLĄD, współtworzyła również naukowy projekt filmowy Psychoteka Człowieka w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ.