IV liga małopolska. Unia w rundzie rewanżowej chce spłacać jesienne długi

Dla Bartosza Praciaka mecz przeciwko Iskrze Klecza będzie miał prestiżowy wymiar. Jerzy Zaborski
Unia Oświęcim po raz drugi tej wiosny rozegra na własnym boisku derby zachodniej Małopolski IV ligi w grupie krakowsko-oświęcimskiej.

Poprzednio oświęcimianie w derbach regionu pokonali Sosnowiankę Stanisław Dolny (4:0). Kleczanie początek wiosny mają słaby. Ich notowania systematycznie spadają, ale w poprzedniej kolejce pokusili się o spektakularne zwycięstwo na własnym boisku nad rezerwami Cracovii (2:1), liderem rozgrywek. Z kolei Unia przegrała wyjazdowe spotkanie z Wiślanką Grabie (1:2), tracąc decydującą bramkę w ostatniej minucie.

Trener kleczan Filip Niewidok w roli faworyta derbów stawia oświęcimian, którzy wciąż plasują się na 5. pozycji i są najwyżej sklasyfikowanym zespołem spośród ekip zachodniej Małopolski.

- Być może kleczanie chcą nieco uśpić naszą czujność – zwraca uwagę Bartosz Praciak, napastnik Unii. - Znając naturę Iskry, wiem, że z pewnością się do nas ostro przystawią. Wiosną powoli jednak spłacamy długi. Ostatnio zrewanżowaliśmy się Sosnowiance za jesienne przerwanie naszej zwycięskiej passy. Nie miałbym nic przeciwko temu, byśmy i kleczanom odpłacili za jesienną porażkę 1:4 – dodaje zawodnik rodem z Wadowic, dla którego to spotkanie będzie miało podwójnie prestiżowy wymiar.

W Unii zagrają już Szymon Grzywa i Adrian Pietraszko, których zabrakło w Grabiu.