IV liga piłkarska. LKS Jawiszowice w minutę wyprowadził dwa ciosy, odwracając losy meczu z Jutrzenką Giebułtów [ZDJĘCIA]

IV liga piłkarska w Małopolsce, grupa zachodnia: LKS Jawiszowice - Jutrzenka Giebułtów 2:1. Na zdjęciu: Adrian Korczyk (z prawej) strzela drugą bramkę dla Jawiszowic. Jerzy Zaborski
LKS Jawiszowice pokonał na własnym boisku Jutrzenkę Giebułtów, potrafiąc odwrócić losy pojedynku w niespełna minutę. Po takich dwóch szybkich ciosach, zwanych „golami do szatni”, rywale nie byli w stanie odpowiedzieć. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Zobaczcie zdjęcia z meczu LKS Jawiszowice z Jutrzenką Giebułtów

Goście objęli prowadzenie po karnym Mateusza Majcherczyka. Mogli je podwyższyć. Po podaniu z prawej strony od Konrada Podobińskiego strzał z bliskiej odległości Michała Ślaskiego obronił Krzysztof Smok (33 min).

Mocna w wykonaniu miejscowych była końcówka pierwszej połowy. Po podaniu Wiktora Pierlaka do siatki trafił Dawid Hałat. Minutę później Dawid Płonka obsłużył podaniem Adriana Korczyka, który między nogami Dariusza Maciejowskiego posłał piłkę do siatki.

Po zmieni stron Dawid Hałat główkował tuż obok słupka (47 min). W odpowiedzi Karolowi Pietrzykowi zabrakło centymetrów, żeby na wślizgu dosięgnąć piłki zagranej wzdłuż bramki (57 min).

W ostatniej minucie doliczonego czasu Sebastian Frączek minimalnie spudłował, tracąc szansę na postawienie kropki nad „i”. Jednak sukces miejscowych był już wtedy niezagrożony, bo chwilę potem sędzia skończył mecz.

- To nie jest pierwszy raz, kiedy pozwalamy rywalom odwrócić przebieg spotkania. Może i taki jest futbol, uczący pokory na boisku. Jednak czasem mam wrażenie, że jesteśmy drużynką, która przyjeżdża sobie zagrać mecz, ot tak, dla relaksu. A punkty uciekają – westchnął Piotr Powroźnik, trener Jutrzenki.

LKS Jawiszowice – Jutrzenka Giebułtów 2:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Majcherczyk 20 karny, 1:1 Hałat 44, 2:1 Korczyk 45.

LKS Jawiszowice: Smok – Radomski, Pitry, Kocemba (88 Senkowski), M. Płonka – Pierlak, Herman, Ściślak, Hałat (80 Wawak)– D. Płonka (66 Frączek), Korczyk.

Jutrzenka: Maciejowski – Serafin, Ślaski (78 Polniak), Zieliński, Pietrzyk (62 Gniecki) – Majcherczyk (58 Silczuk), Grodzicki, B. Jeż, M. Jeż – Podobiński (52 Pawlak), Litewka (69 Polachow).

Sędziował: Łukasz Łabuzek (Chrzanów). Żółte kartki: D. Płonka, Pierlak – Zieliński (dwie), B. Jeż. Czerwona kartka: Zieliński (68). Widzów: 200.

(ZAB)

Inne mecze:

MKS Trzebinia – KS Chełmek 3:0, Unia Oświęcim - Garbarnia II Kraków 3:0, Orzeł Ryczów – Wiślanka Grabie 4:0, Beskid Andrychów – Sokół Kocmyrzów 3:1, Dalin Myślenice – Tempo Białka 1:2, Słomniczanka – Clepardia Kraków 0:0, Pcimianka – Wiślanie Jaśkowice 2:2. Wieczysta Kraków – TS Węgrzce – przeł. na 13 października 2021.