IV liga: Skawinka prowadziła, Michałowianka ją rozbiła

Skawinka w porównaniu z poprzednim sezonem jest wyraźnie słabsza kadrowo
Skawinka w porównaniu z poprzednim sezonem jest wyraźnie słabsza kadrowo Fot: Adam Wojnar/Polska_press
Skawinka, zamykająca tabelę grupy zachodniej IV ligi, uległa w 10. kolejce na swoim stadionie Michałowiance 3:6. Do 54 minuty gospodarze... prowadzili 2:1.

- Aż głupio mówić, że do tej 54 minuty nasza gra dobrze wyglądała, ale rzeczywiście tak było - wzdycha Rafał Jędrszczyk, trener skawinian, którzy obejmowali dwa razy prowadzenie, po golach Kuźby. - Niestety, trzy bramki straciliśmy w tym meczu po stałych fragmentach gry, to nasza ogromna bolączka.

Michałowianka po rzutach rożnych zdobyła swoje trzy pierwsze gole. Na 1:1, po wybiciu piłki przed pole karne, strzelił Wilk. Na 2:2 trafił Sane, dosłownie chwilę później było już 2:3 po trafieniu Chlebdy. Na kombinacyjną, skuteczną akcję Kępy z Wilkiem (2:4) Skawinka odpowiedziała bramką Danaja, ale w końcówce gospodarze zostali dobici. M.in. przez Sane, który zdobył swojego 9. gola w tej rundzie.

- Martwi to, że dosyć długo wchodziliśmy w ten mecz - komentuje trener Michałowianki Dariusz Bijak. - W przerwie zrobiliśmy pewne korekty w ustawieniu i grało nam się lepiej. Zagraliśmy bardzo dobrze, chyba wytrzymaliśmy lepiej fizycznie to spotkanie.

Skawinka - Michałowianka 3:6 (2:1)
Bramki: 1:0 Kuźba 4, 1:1 Wilk 28, 2:1 Kuźba 32, 2:2 Sane 54, 2:3 Chlebda 57, 2:4 Kępa 70, 3:4 Danaj 73, 3:5 Sane 88, 3:6 Michalski 90+2.
Skawinka: Wygaś - Bochyński, Matys, Czapla, Sałek - Matacz, Michniak, Danaj, Mrowiec - Kuźba, Myśliwiec.
Michałowianka: Jękot - Kupiec (60 Michalski), Cyganek, Bartosz, Silczuk - Kępa, Wilk, Gładysz, Chlebda, Cygnarowicz - Sane.
Sędziował: Radosław Wilk (Kraków). Żółte kartki: Sałek - Silczuk. Widzów: 80.

IV LIGA, GRUPA ZACHODNIA: WYNIKI MECZÓW 10. KOLEJKI

Materiał oryginalny: IV liga: Skawinka prowadziła, Michałowianka ją rozbiła - Dziennik Polski