V LIGA, zachód. Chełmek nie mógł się rozkręcić, a Skawa Wadowice nie potrafiła „zamknąć” meczu. ZDJĘCIA

od 16 lat
W derbach zachodniej Małopolski V ligi piłkarskiej (grupa zachodnia), podział punktów pomiędzy Chełmkiem i Skawą Wadowice nie zadowolił nikogo. Gospodarze chcieli przebić się do czołówki tabeli, a wadowiczanom pełna pula „przeciekła” między palcami.

Goście mieli swój plan na mecz, czyli cierpliwość w defensywie i czekanie na swoją szansę. Mocną strona wadowiczan są stałe fragmenty, więc po rzucie rożnym, na dalszym słupku odnalazł się Maciej Żak, głową pakując futbolówkę do bramki strzeżonej przez Olafa Przewoźnika.

V liga piłkarska w Małopolsce, grupa zachodnia: KS Chełmek - Skawa Wadowice 1:1

Miejscowi nie mieli przed przerwą zbyt wielu okazji do zdobycia gola. Kamil Majka, jak już poradził sobie z rywalami, uderzoną w dalszy róg piłkę z trudem opanował Rafał Nowak (29 min).

Ze skutecznością na bakier w Chełmku i Skawie

Drugą połowę rozpoczęła szarża Damiana Rzeszutko, który – po solowej akcji – wpadł w pole karne, lecz trafił w Olafa Przewoźnika (50 min).

Później wadowiczanie mogli skopiować sytuację z pierwszej połowy. Po kolejnym rzucie rożnym główkował Maciej Żak, ale tym razem rewelacyjną interwencją popisał się Olaf Przewoźnik (58 min).

Miejscowi nie mogli wstrzelić się w bramkę rywali, jak choćby Wiktor Piątek, który z 7 metrów trafił w Rafała Nowaka. Uderzenie nie było zbyt mocne.

Wreszcie, po zagraniu ręką Piotra Świerczyńskiego, Kamil Majka doprowadził do remisu.

- Szkoda, że po raz kolejny w tej rundzie podyktowano przeciwko nam wątpliwego karnego. Dla mnie to nie była sytuacja „zero-jedynkowa”, po której nie miałbym żadnych wątpliwości odnośnie decyzji sędziego – żałował Maciej Żak, trener wadowiczan.

Chwilę po wyrównaniu, w okolice pola bramkowego podanie dostał Jakub Sidor, lecz przestrzelił.

W doliczonym czasie wadowiczanie mieli piłkę meczową. Po kolejnym rzucie rożnym główkował Bartłomiej Jończyk, ale znowu na posterunku był Olaf Przewoźnik.

- Ciężko było nam złapać rytm grania w meczu przeciwko Skawie. Zabrakło nam dynamiki, którą imponowaliśmy we wcześniejszych spotkaniach – zwrócił uwagę Piotr Pierścionek, trener Chełmka.

KS CHEŁMEK – SKAWA WADOWICE 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Żak 18, 1:1 Majka 79 karny.

CHEŁMEK: O. Przewoźnik – Bury (80 M. Przewoźnik), Knap, Ł. Nowak (65 Celmer), Pędrys – Wierzba (71 Worobiej), Tomko, Savelenko, Rybak (46 Sidor), Piątek – Majka.

SKAWA: R. Nowak – Piwowarczyk (24 Chrapla), Żak, T. Bernat, Mikołajek (78 Trzupek) – Rzeszutko (70 Biela), Świerczyński, Grzeczyński (78 Woźniak), Szczurek – Drobniak, Żuk (73 B. Jończyk).

Sędziował: TOMASZ KONSTANTY (BRZESKO). Żółte kartki: Nowak – Chrapla, Drobniak, Rzeszutko. Widzów: 100.

Inne mecze 9. kolejki:

Pcimianka Pcim - Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Malik 34, 2:0 Korczyk 50, 3:0 N. Zalejski 90+5.

KS PKM Olkusz - Garbarnia II Kraków 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Masełko 27.

Orzeł Piaski Wielkie - Błękitni Modlnica 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Jania 55.

Jutrzenka Giebułtów – Sokół Kocmyrzów 3:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Onwudi 4, 1:1 Podyma 45, 2:1 Ochman 57, 3:1 Pawlak 65, 3:2 Źródlewski 76.

Radziszowianka Radziszów – Karpaty Siepraw3:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Sobótka 9, 1:1 Popiela 19, 2:1 Popiela 20, 3:1 Kozicki 53.

Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada – Tempo Białka 2:2 (2:2)
Bramki: 0:1 Basiura 16, 1:1 Żmuda 21 karny, 1:2 Jaszczak 43, 2:2 Żmuda 44.

Wieczysta Kraków - Wiślanka Grabie 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Banachowicz 50, 1:1 Dudek 70 karny.