FLESZ - Ważna zmiana w certyfikatach covidowych!

Jacek Cygan jest twórcą tekstów ponad tysiąca piosenek, w tym największych przebojów takich polskich artystów jak: Maryla Rodowicz, Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, Mietek Szcześniak czy Edyta Geppert. Jego utwory wygrywały Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu: „Jaka róża, taki cierń”, „Diamentowy kolczyk”, „Wypijmy za błędy” – to tylko niektóre z nich. Piosenka „To nie ja byłam Ewą”, zaśpiewana przez Edytę Górniak na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku, zdobyła drugie miejsce i do dzisiaj pozostaje największym sukcesem naszego kraju w historii tego festiwalu.
Popularny polski tekściarz od ponad trzydziestu lat pisze także teksty kolęd i pastorałek. Jedną z ostatnich, jakie stworzył, jest „Kolęda na ten czas”. Utwór powstał na specjalną prośbę Anny Dymnej pod koniec 2020 roku i stał się symbolem tego trudnego czasu, kiedy cały świat zatrzymał się w obliczu pandemii koronawirusa.
- Anna Dymna zadzwoniła do mnie i powiedziała: „Jacku kochany, napisz mi taką kolędę na ten czas, żeby zaśpiewali to znani artyści, ale także moje festiwalowe „ptaszki”. Napisałem tekst i zwróciłem się do Piotra Rubika, który skomponował cudowną muzykę. Wszystko to ponieśli wspaniali artyści i oczywiście „ptaszki”, jak nazywamy młodzież niepełnosprawną, którą Ania wspiera i dla której organizuje Festiwal Zaczarowanej Piosenki – tłumaczy Jacek Cygan.
Tytuł tejże kolędy stał się hasłem bożonarodzeniowego koncertu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w ICE Kraków. Przyjaciele Jacka Cygana, którzy przyjęli zaproszenie na wspólne kolędowanie to: Stanisław Soyka, Anna Jurksztowicz, Jerzy Filar, Krzysztof Antkowiak, Beata Rybotycka i Zosia Nowakowska.
- To moi ukochani artyści, każdy jest diamentem czystej wody. Beata Rybotycka to niezwykła osobowość wokalna, Stanisław Soyka śpiewając wyraża duszę, Anna Jurksztowicz potrafi łączyć piękną barwę z cudownymi emocjami, Zosia Nowakowska to powiew młodości, a Krzysztof Antkowiak zachwyca muzycznie i emocjonalnie od czasu, kiedy napisałem dla niego „Pada śnieg” – mówi Jacek Cygan.
Obok wokalistów pojawi się także zespół muzyczny Kameleon Quintet pod kierownictwem Radka Labahuy. Zaproszenie na cykl koncertów przyjął również Mariusz Patyra, jedyny polski skrzypek, który wygrał Konkurs Paganiniego w Genui. Towarzyszyć mu będzie kwintet smyczkowy. Wieczór kolęd poprowadzą wspólnie Jacek Cygan i Anna Dymna.
- Śpiewanie czy słuchanie kolęd i pastorałek jest naszą wspaniałą tradycją. A tym razem odkryjemy przed publicznością bardzo osobiste barwy, intymne nastroje niesione przez moje słowa, ubrane w najlepsze polskie głosy wybitnych wokalistów oraz muzyczne klimaty cudownych instrumentalistów. To będzie prawdziwa kolęda na ten czas – podkreśla Jacek Cygan.
- Kiełbasa swojska, pieczona szynka, wędzony boczek prosto od rolnika. Drogo?
- Te znaki zodiaku w 2022 roku czekają wielkie zmiany!
- Wielka aukcja 44 aut odholowanych z ulic. Wiemy, ile zarobiło miasto
- Bajkowy dom w Winiarach. Jest na co popatrzeć!
- Budowa trasy S7. Odcinek Widoma - Kraków zaczyna nabierać kształtów
- Najwięksi płatnicy podatku dochodowego w Krakowie. TOP 30 FIRM 2021