Witają pasażerów z szerokim uśmiechem, przeprowadzają pokazowe szkolenia z bezpieczeństwa na pokładzie, służą pomocą, nawigują pasażerów, podają posiłki, kontrolują, informują, dbają o dobre wrażenie z podróży. W sytuacjach kryzysowych zachowują zimną krew i niczym kapitan opuszczają okręt jako jedne z ostatnich, pomagając pasażerom w ewakuacji. Stewardesy mają na swoich barkach na prawdę dużo obowiązków, a jednak ich praca obrosła w wiele niefortunnych stereotypów.

Życie stewardessy
Życie stewardessy jest ani bajkowe ani ciężkie. To zawód pomiędzy skrajnościami. Obarczonym dużym ryzykiem, ale dający także mnóstwo wrażeń. Są stewardzi i stewardessy, którzy marzą o tym przez całe życie i Ci, którzy spróbowali szczęścia w rekrutacji, co się opłaciło. Niektórzy traktują prace jako dodatek do nauki czy przerwę, inni nie wyobrażają sobie bez niej życia. Pracą na stanowisku stewardów i stewardess są zainteresowani zwykle młodzi ludzie. Jest to uwarunkowane specyficznymi wymogami: wysokim wzrostem, miłą aparycją, znajomością języków. Młodzi ludzie łatwiej znoszą rozłąkę z rodziną i długie loty międzykontynentalne.
W galerii obalamy mity i potwierdzamy fakty. Niektóre proste i oczywiste, inne nowe i zaskakujące. O pracy stewardessy dużo się mówi, ale nie wszystko jest prawdą. Sprawdź, co wiesz o pracy stewardessy.
Planujesz zagraniczne wakacje? Lepiej sprawdź, ile kosztuje ...
