Minister sprawiedliwości, minister nauki
Oświadczenie byłego wicepremiera Jarosława Gowina opublikował serwis Interia. Nie padły tam jednak słowa, które jednoznacznie mówiłyby o końcu życia politycznego.
"Przez osiemnaście lat pracowałem w Senacie i Sejmie RP. Dziś chciałbym podziękować wszystkim Obywatelkom i Obywatelom, którzy oddawali na mnie głosy. Nie ma dla mnie ważniejszego i cenniejszego wyrazu zaufania. Wszystkim Polkom i Polakom dziękuję za rozmowy i spotkania, także za słowa krytyczne, których nigdy nie lekceważyłem" – podkreśla Gowin.
Jak wymienia polityk, w ciągu ostatnich osiemnastu lat pełnił on funkcję m.in. ministra sprawiedliwości, ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. "Obowiązki rządowe traktowałem w kategoriach służby Ojczyźnie i najwyższego zaszczytu" – zapewnia.
Jako minister nadzorowałem wydatkowanie ponad 150 mld złotych. Zawsze dokładałem wszelkich starań, by środki te były spożytkowane należycie, zarówno pod względem uczciwości, jak i celowości ich wykorzystania. Jako minister nauki i szkolnictwa wyższego wdrożyłem reformę poprzedzoną największymi od 1989 roku konsultacjami społecznymi. Za tę pracę dziękuję wszystkim współpracownikom i urzędnikom, ekspertom i dziennikarzom, interesariuszom i przedstawicielom organizacji pozarządowych, w szczególności środowisku akademickiemu, a także działającym ponad podziałami politykom różnych partii" – podkreśla polityk.
Gowin podziękował też byłym współpracownikom z Porozumienia, partii którą stworzył w 2017 roku.
"Dziękuję za Wasze oddanie i lojalność. I to zarówno wtedy, gdy odnosiliśmy wyborcze sukcesy i tworzyliśmy rząd RP – jak i wtedy, gdy w poczuciu odpowiedzialności za Polskę zablokowaliśmy niedemokratyczne wybory kopertowe, sprzeciwiliśmy się zawetowaniu unijnego budżetu, wprowadzeniu podatku medialnego, lex TVN czy Polskiego Ładu" – pisze były wicepremier.
"Dowiedliście, że w polityce jest miejsce na patriotyzm i honor, odwagę i wierność przekonaniom" – dodaje polityk.
W połowie listopada 2021 r. Jarosław Gowin zniknął z życia publicznego. Kilka dni później jego partia – Porozumienie – wydała oświadczenie.
Choroba i powrót do polityki
„Od kilku dni Jarosław Gowin w związku z rekomendacjami lekarzy przebywa w szpitalu gdzie przechodzi badania. Wiosną tego roku ciężko przeszedł chorobę COVID-19. Wówczas blisko trzy tygodnie przebywał w szpitalu MSWiA w Warszawie. Rodzina i przyjaciele proszą o uszanowanie prywatności. Nie jesteśmy upoważnieni do przekazywania informacji o stanie zdrowia. Z pewnością wkrótce zrobi to sam Jarosław Gowin, z którym pozostajemy w stałym kontakcie. Porozumienie jako partia i środowisko będzie dalej pracować zarówno w parlamencie, jak i terenie, oczekując na możliwie szybki powrót do zdrowia Jarosława Gowina” – zakomunikowano.
W styczniu 2022 r. Jarosław Gowin poinformował o pokonaniu choroby. "Wracam do polityki. Czuję się silniejszy niż kiedykolwiek” – oświadczył były wicepremier, prezes Porozumienia, Jarosław Gowin.
- Przecież na te zdjęcia można patrzeć bez końca! Kraków z lat 90. to jak inna planeta
- Najlepsze punkty widokowe na Tatry. TOP 10 miejsc, które Cię zachwycą!
- Horoskop na czerwiec 2023 dla wszystkich znaków zodiaku
- W małopolskich lasach już rosną grzyby! Pierwsze okazy robią wrażenie
- Pierwsi plażowicze pojawili się już na Zakrzówku. Można już kąpać się tam legalnie!
Zapisy na darmowe szczepienie przeciwko wirusowi HPV
