FLESZ - Depresja u pacjentów po koronawirusie
Uruchomiona w 2014 roku platforma Bitpanda jest popularną platformą handlową i giełdą aktywów cyfrowych, zarówno dla nowicjuszy, jak i ekspertów inwestujących w kryptowaluty i inne aktywa cyfrowe. Umożliwia handel popularnymi aktywami cyfrowymi, takimi jak Bitcoin czy Ethereum, jak również inwestycje cyfrowe w złoto i ponad 30 innych zdigitalizowanych aktywów. Działa pod nadzorem austriackiego Urzędu Nadzoru - FMA (Finanzmarktaufsichtsbehörde). Fintechy, jak Bitpanda, rozwijały się szybko już wcześniej, ale pandemia zdecydowanie przyspieszyła ich ekspansję.
W pierwszych dwóch miesiącach 2021 roku wiedeńska firma uzyskała przychody wyższe niż w całym 2020 roku. Liczba jej użytkowników wzrosła z 1,3 mln do ponad 2 milionów. Błyskawicznie rosną także zyski, co zachęca kolejnych inwestorów. Najnowszym jest Valar Ventures, amerykański fundusz venture capital, który wyszukuje utalentowane zespoły z dużymi ambicjami, niezależnie od geografii i wspiera je w ich rozwoju (zainwestował wcześniej m.in. w TransferWise, BlockFi, N26, Bestow, Qonto, TaxFix i inne). Stąd wysoka wycena Bitpandy – na poziomie 1,2 mld dolarów.
- Inwestorzy indywidualni wkrótce uzyskają na Bitpandzie dostęp do jeszcze szerszego wachlarza aktywów cyfrowych. Mamy również w planie wejście z ofertą na kilka nowych rynków. Naszym celem jest dalsze przewodzenie cyfrowej rewolucji inwestycyjnej w Europie i pomaganie ludziom w budowaniu pewności siebie i wiedzy, aby mogli wziąć odpowiedzialność za pomnażanie swoich środków
– deklaruje Eric Demuth, współzałożyciel i dyrektor generalny Bitpandy.
Bitpanda weszła w 2020 roku do Francji, Hiszpanii, Turcji, Włoch i Polski. W grudniu ubiegłego roku ogłosiła, że planuje podwoić swój zespół, zatrudniając 300 programistów w Centrum Innowacji i Technologii w Krakowie. Firma przeznaczy na ten cel minimum 10 mln Euro. Zespół budowany przez Krzysztofa Rasia, VP Bitpanda ds. technologii, rozpoczął prace w lutym. Firma szuka osób z przygotowaniem programistycznym i inżynierów. W 2021 roku planuje dalszą ekspansję na nowe europejskie rynki. Otwarcie nowych biur i hubów technologicznych planowane jest w Madrycie, Barcelonie, Londynie, Paryżu i Berlinie.
- Te ZNAKI ZODIAKU będą obrzydliwie BOGATE
- Kto nie może wziąć ślubu kościelnego? Oto przypadki, gdy ksiądz odmówi narzeczonym
- Celebryci pokochali śluby w górach! Zobaczcie kto i gdzie się żenił
- Budowa nowego odcinka S7 na północ od Krakowa. Koniec prac coraz bliżej
- Pseudografficiarze niszczą Kraków. Czy to również efekt pandemii? [ZDJĘCIA]
