Juniorzy GKPS Gorlice zdobyli wicemistrzostwo Małopolski

Marek Podraza
Nasi młodzi siatkarze pokazali, że potrafią walczyć i stawić czoła mocniejszym zespołom. Drużyna juniorów GKPS-u Gorlice zdobyła w niedzielę srebrne medale Mistrzostw Małopolski w siatkówce.

W rozgrywanym przez trzy dni turnieju w Bobowej, w którym oprócz gorliczan rywalizowało jeszcze pięć innych drużyn, nasi młodzi siatkarze zapewnili sobie awans do fazy ogólnopolskiej. Juniorów po srebro poprowadził w zastępstwie trenera Krzysztofa Kozłowskiego - Przemysław Nikiel z drużyny seniorów GKPS Gorlice. - Było bardzo ciężko. Wszystkie spotkania były zacięte i stały na bardzo wysokim poziomie. W meczu inauguracyjnym pokonaliśmy gospodarzy, LKS Bobowa, w stosunku 3:1, a w setach 25:19, 22:25, 25:18, 25:20. Już po pierwszym meczu było widać, że poziom turnieju jest bardzo wysoki i czeka nas mocna walka - mówi nam zadowolony Przemysław Nikiel.

Po dwóch godzinach odpoczynku przyszło naszym juniorów rozegrać swój drugi mecz w tym turnieju tym razem z zespołem krakowskiego Wawelu. - Niestety, nie sprostaliśmy wypoczętym przeciwnikom, ulegając 0:3, we wszystkich setach do 19. W półfinale pokonaliśmy drużynę myślenickiego Dalinu w stosunku 3:1, w setach 23:25,30:28,30:28,26:24. Chłopcy dali z siebie wszystko i walczyli o każdy punkt. Najbardziej emocjonujący był drugi trzeci set o ten ostatni, który otworzył nam drogę do finału. Nawet nie myśleliśmy o takim sukcesie - dodaje Przemysław Nikiel. W drugim półfinale Kęczanin Kęty pokonał Wawel Kraków 3:2 (-24, -24, 24, 21, 12). W ostatnim meczu finału wojewódzkiego Kęczanin Kęty pokonał GKPS Gorlice 3:0 w setach 17, 20, 23. W meczu o trzecie miejsce finału wojewódzkiego juniorów Mistrzostw Małopolski, Dalin Myślenice wygrał z Wawelem Kraków 3:1 w setach do w setach 22:25, 25:21, 25:12, 25:20 zdobywając brązowe medale. W meczu o piąte miejsce Sokół Tarnów pokonał LKS Bobowa 3:0. Za pierwsze trzy miejsca wręczono drużynom medale ufundowane przez MZPS w Krakowie oraz puchary i nagrody indywidualne, których fundatorem był burmistrz Bobowej.

Nagrody indywidualne otrzymali: najlepszy przyjmujący - Wojciech Druzgała (Dalin Myślenice), najlepszy blokujący - Sebastian Stach (Wawel Kraków), najlepszy rozgrywający - Wiktor Rokowski (Kęcza- nin Kęty), najlepszy libero - Hubert Reczek (GKPS Gorlice), najlepszy atakujący - Bartosz Reczek (GKPS Gorlice), najlepszy zawodnik turnieju - Konrad Palkij (Kęczanin Kęty). - Mamy awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Oprócz naszej drużyny awans wywalczyły również zespoły Kęczanina Kęty oraz Dalinu Myślenice, który w meczu o trzecie miejsce pokonał WKS Wawel Kraków w stosunku 3:1. Jak już wracaliśmy dowiedziałem się, że ćwierćfinały będziemy rozgrywać w Rzeszowie. Tak, że nie jest to daleko - dodaje Przemysław Nikiel.

Przypomnijmy, że juniorzy awansowali do finałów z grupy A z trzeciego miejsca, a w ostatnim meczu przegrali z LKS Bobowa 3:2. Podczas finałów zrewanżowali się za tą porażkę. Trener Kozłowski w rozmowie z nami nie krył radości.- Przebywam za granicą i zespół poprowadził Przemek Nikiel w moim zastępstwie. Zrobił to wspaniale. Oprócz wielkiego sukcesu zespołu juniorów osiągniętego w finałach, którym niewątpliwie jest wicemistrzostwo Małopolski, nasi zawodnicy zdobyli również wyróżnienia indywidualne. Bartosz Reczek uznany został najlepszym atakującym, natomiast jego starszy brat, Hubert, najlepszym libero tych zawodów. Serdecznie gratuluję tych wyróżnień i znakomitej postawy, która niewątpliwie przyczyniła się do sukcesu zespołu. Jestem dumny z chłopców - mówi trener Kozłowski.

W drużynie juniorów w tym sezonie zagrali: Piotr Margański - rozgrywający, Piotr Toczek - przyjmujący, Hubert Reczek - libero, Adrian Turek - przyjmujący, Andrzej Wacławczyk - przyjmujący, Bartosz Reczek - atakujący, Hubert Dobek - środkowy, Bartłomiej Dudek - środkowy, Sebastian Duda - przyjmujący, Szymon Motyka - rozgrywający, Tomasz Gawron - rozgrywający, Jakub Roman - środkowy, Patryk Pyzik - atakujący i Kacper Gubała - libero.