Karta zastępuje okresowy bilet autobusowy w Tarnowie. W dodatku dzięki niej mieszkańcy miasta kupią go taniej. Zarząd Komunikacji Miejskiej szykuje się na szturm klientów, którzy w tych dniach staną w kolejce chcąc kupić bilet i wyrobić sobie kartę miejską.
Na nowinkę w postaci TKM zdecydowało się na razie ponad tysiąc osób. Ale kolejnych chętnych systamatycznie przybywa. Samych wniosków o wydanie TKM pobrano ponad 2 tysiące.
- Na razie okres oczekiwania na kartę wynosi około tygodnia, w miarę napływu chętnych może się on nieco wydłużyć - mówi Janusz Różycki, dyrektor Wydziału Informatyzacji w tarnowskim magistracie.
To pewne, że wniosków przybędzie. I to już w pierwszych dniach września. Karta przede wszystkim pełni bowiem rolę biletu okresowego w komunikacji miejskiej. Wkrótce zastąpi go całkowicie. - Od września jeszcze nie rezygnujemy ze sprzedaży tradycyjnych biletów okresowych, ale każdy klient otrzyma wniosek o wydanie karty - zapowiada Krzysztof Kluza, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Tarnowie.
Już od soboty ZKM uruchamia dodatkowe stanowiska obsługi w kasach przy ul. Krakowskiej. Wnioski można wypełnić i złożyć na miejscu lub w urzędzie miasta, a kilka, kilkanaście dni później odebrać.
Dla posiadaczy kart "Premium" (osoby zameldowane w Tarnowie) miasto uruchomi w najbliższych dniach platformę e-usług, na której samemu będzie sobie można kupić bilet okresowy i zapłacić za niego finduszami z e-portmonetki. W domu zrobi to każdy posiadacz komputera wyposażonego w specjalny czytnik.
- Można też skorzystać z ponad 80 infokiosków zainstalowanych w urzędzie, szkołach i przedszkolach w całym mieście - mówi dyrektor Różycki.
Mając kartę "Premium" w ręku można liczyć na pierwsze zniżki. Na bilecie okresowym, w zależności od jego wersji, zaoszczędzić da się od trzech do 36 złotych. Z kartą tańszy już od dzisiaj jest także wstęp do parku wodnego przy ul. Piłsudskiego i na basen w Mościcach (zniżki od od 50 gr do 1,5 zł). Posiadacze TKM mniej zapłacą również za abonament "T" uprawniający do parkowania na miejskich postojach (zniżka od 50 do 900 zł w zależności od okresu ważności abonamentu).
TKM w wersji podstawowej przeznaczony jest dla mieszkańców innych miejscowości i ogranicza się do biletu okresowego.
ABC Tarnowskiej Karty Miejskiej
Wniosek - do pobrania z ekarta.umt.tarnow.pl, w Urzędzie Miasta lub kasach ZKM. Do wypełnienia jedna strona formularza. Należy dołączyć fotografię o wymiarach 35x45 mm. Karta wydawana jest bezpłatnie.
Gdzie z wnioskiem? - Punkt Obsługi Klienta w UMT, ul. Nowa 4, sala nr 1, (pn. godz. 7.30-18, wt.-pt. 7.30-15.30). POK w kasach ZKM, ul. Krakowska 42 (pn.-pt. godz. 6.45-19, sb. godz. 7-14.30)
Co załatwimy w POK? POK w UMT - udzielanie informacji o TKM,przyjmowanie wniosków, wydawanie kart i duplikatów, reklamacje dot. działania TKM, prowadzenie infolinii, (14 688 25 52), doładowanie e-portmonetki, zwrot środków z e-portmonetki.
POK w ZKM - przyjmowanie wniosków, wydawanie kart oraz duplikatów, sprzedaż okresowych biletów komunikacji miejskiej oraz ich przenoszenie na e-kartę, rozpatrywanie reklamacji dotyczących sprzedaży biletów okresowych.
Rodzaje kart - "Premium" (dla mieszkańców Tarnowa), "Standard" (dla osób spoza miasta).
W szpitalu zlekceważono zgwałconą pacjentkę? Prokuratura sprawdza
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!