Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kaczyński atakuje: co łączy Grada z Tuskiem? [VIDEO]

Redakcja
dariusz gdesz
- Poczynaniom ministra Grada będziemy chcieli się przyjrzeć nie z mściwości, ale z tego względu, że wiele rzeczy budzi nasze wątpliwości - mówi w rozmowie z "Gazetą Krakowską" prezes PiS Jarosław Kaczyński, który odwiedził Tarnów.

Zobacz także: Tarnów: remont Krakowskiej doprowadzi firmy do ruiny?

Liderem listy PiS w tarnowskim okręgu jest profesor Włodzimierz Bernacki. W naszym regionie to postać zupełnie nowa. Skąd pomysł, żeby to właśnie on otwierał listę?
To wynika z sojuszu z ruchami obywatelskim, które powstały po katastrofie smoleńskiej. Profesor Bernacki jest wiceprezesem Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego a ponadto mieszka w tym okręgu.

Od kilkunastu dni powołuje się Pan na wewnętrzne sondaże, wykonywane na zlecenie PiS-u. Czy przeprowadzane były również w tarnowskim okręgu wyborczym? Jaki był ich wynik?
Wykonaliśmy badanie na kilku tysiącach respondentów. Było wystarczająco duże, żeby odnieść go do poszczególnych okręgów. Jego wynik był dla nas bardzo optymistyczny. Pokazał, że wszędzie możemy mieć więcej posłów. To też dotyczy tarnowskiego okręgu. Mamy w nim szansę na sześć mandatów. To byłby dla mnie satysfakcjonujący wynik.

Jarosław Kaczyński u Tomasza Lisa (źródło: youtube.pl):

Czy zamieszanie jakie odbywało się w tarnowskim PiS-ie rok temu przy okazji wyborów samorządowych miało wpływ na konstrukcję list kandydatów do Sejmu?
Jeżeli miało, to marginalne. W partii ta sprawa jest zakończona.

Liderem listy PO w Tarnowie jest Aleksander Grad. Jak Pan ocenia jego działalność jako ministra skarbu?
Jednym z pytań, które często sobie zadaję jest dlaczego wciąż jest w rządzie Donalda Tuska. Co go łączy z ministrem Gradem, albo jakie inne względy powodują, że wciąż zajmuje swoje stanowisko. Poczynaniom ministra Grada będziemy chcieli się przyjrzeć nie z mściwości, ale z tego względu, że wiele rzeczy budzi nasze wątpliwości.

Jak Pan postrzega program konsolidacji sektora chemii ciężkiej?
Przewidywaliśmy takie rozwiązanie. Pytanie, co dalej? Nasze założenia były następujące. Około stu zakładów, w tym te związane z sektorem chemii ciężkiej, miały być pod kontrolą skarbu państwa, ze względów strategicznych. Państwo, żeby oddziaływać na rynek, musi mieć pewną siłę gospodarczą. Obecny rząd zredukował liczbę tych przedsiębiorstw do kilkunastu. W tej chwili odbywa się sprzedaż wszystkiego na łapu-capu, żeby łatać budżet. To najgorsze rozwiązanie, jakie może być. Nasza polityka będzie odwrotna.

Rozmawiał Andrzej Mizera

Wybieramy najpiękniejszą kandydatkę do Sejmu z Małopolski [ZDJĘCIA]. Zdecyduj, kto powinien wygrać!

Prawybory. Kto powinien zostać posłem? Głosuj: Małopolska Zachodnia okręg 12, Kraków okręg 13, Podhale Nowy Sącz okręg 14, Tarnów okręg 15.

Mieszkania Kraków. Zobacz nowy serwis

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska