- Kraków powinien mieć prawdziwą halę targową, jak na przykład La Boqueria w Barcelonie, czy Viktualienmarkt w Monachium. Hala Targowa na Grzegórzkach byłaby do tego idealna. Pozwoliłoby to odżyć całej okolicy po nieudanej rewitalizacji. Niestety, ma tu powstać kolejny ogromny klub nocny. To definitywnie zakończy historię Hali Targowej, która mogłaby być świetnym miejscem spotkań dla mieszkańców i atrakcją dla turystów. Tak dla targowiska, nie dla klubu nocnego w tym miejscu. Jako prezydent Krakowa zrobię wszystko, by tego dopilnować - podkreśla poseł Aleksander Miszalski.
Przypomnijmy, że część zabytkowego budynku Hali Targowej przy ul. Daszyńskiego 3 w Krakowie ma się stać nocnym lokalem rozrywkowym. Od strony pasażu zachodniego, w najwyższej części kompleksu, w dawnej chłodni - powstaje ogromny, rozlokowany na trzech kondygnacjach, nocny klub muzyczny.
Zespół zabudowań Hali Targowej, wzniesiony w latach 1937-1940, jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Jak przekazało nam Biuro Prasowe Urzędu Miasta Krakowa, budynek Hali Targowej stanowi własność gminy Kraków i jest w użytkowaniu wieczystym Społem Podwawelskiej Spółdzielni Spożywców, która w części obiektu prowadzi działalność handlową.
Właśnie „Społem” wynajęło pomieszczenia dawnej chłodni inwestorowi – spółce Centrum Rozrywki ART Club, mającej siedzibę w Ustrzykach Dolnych (w województwie podkarpackim), mającej duże doświadczenie w prowadzeniu klubowej i rozrywkowej działalności w różnych rejonach Polski. W Krakowie spółka ta prowadzi m.in. popularny Shine Club Kraków w kamienicy przy ul. Starowiślnej oraz Klub30 przy ul. Kościuszki.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że dla inwestycji wydano wszystkie potrzebne dokumenty (pozwolenie na budowę itp.), a prace są prowadzone pod nadzorem miejskiego konserwatora zabytków. Planowany finał remontu pomieszczeń "pod klub" na Grzegórzkach to kwiecień 2024 r.
Część Hali Targowej w Krakowie zmienia się w piętrowe centru...
Przy Hali Targowej funkcjonuje targowisko. W ciągu tygodnia można kupić tam warzywa, owoce i artykuły spożywcze. W niedziele odbywa się tam popularna giełda staroci, sprzedawane są też m.in. książki, w tym podręczniki.
Obok placu znajduje się lodowisko Cracovii, a także nowy przystanek kolejowy Kraków Grzegórzki. W planach jest budowa placu Grzegórzeckiego. Koncepcja przewiduje, że na tym placu, między targowiskiem a zabudową po drugiej stronie ul. Grzegórzeckiej, powstanie przestrzeń dla osób korzystających z węzła przesiadkowego z małą architekturą i zielenią.
Dlaczego pory roku wpływają na nasz nastrój?

- Gdzie są najdroższe, a gdzie najtańsze mieszkania w Krakowie? Ranking dzielnic 2024
- Najpiękniejsze pary z krakowskich studniówek! To one przyciągały wzrok
- Pistacjowe croissanty robią furorę w internecie! Gdzie można je zjeść w Krakowie?
- Zimowe wycieczki w Tatry z dziećmi. Zobaczcie łatwe i przyjemne szlaki w górach