Karatecy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate z siedmioma medalami Mistrzostw Polski [ZDJĘCIA]

Remigiusz Szurek
Reprezentanci Limanowej na Mistrzostwach Polski w Ełku pokazali się z bardzo dobrej strony Limanowski Klub Kyokushin Karate
Z bardzo dobrej strony na Mistrzostwach Polski Kyokushin w Ełku pokazali się reprezentanci Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate. Ostatecznie reprezentanci Ziemi Limanowskiej przywieźli ze sobą siedem medali.

Mistrzostwa Polski Kyokushin Polskiego Związku Karate Kontaktowego, które odbyły się 23 kwietnia zgromadziły 273 zawodników i zawodniczek reprezentujących 39 klubów w całego kraju, z dziesięciu różnych organizacji Kyokushin.

Limanowski klub reprezentowało łącznie dziesięciu karateków. Byli to Juniorzy Młodsi, Seniorzy oraz Senior Master. Pierwszą grupę stanowili Szymon Dyrek, Dominik Sara, Alan Pękala, Jagoda Zelek oraz Brajan Bulanda. Następni byli sensei Mateusz Puch, Mateusz Pławecki, Alicja Kądziołka oraz Dominika Dąbrowska, zaś wśród seniorów "Master" pokazał się Paweł Jurek.

Ogółem łupem limanowian padło siedem krążków. Warto odnotować, że tytuł mistrza Polski w kategorii 14-15 kg (rocznik 2007/2008) zdobył Brajan Bulanda. Jagoda Zelek uplasowała się na drugim miejscu w kata dziewcząt (2007/2008). Dominika Dąbrowska zapisała na swoim koncie srebro w kata seniorek oraz brąz w kumite kobiet -60 kg. Alicja Kądziołka była trzecia w kata seniorek. Mateusz Pławecki w kumite seniorów +90 kg zdobył ostatecznie wicemistrzostwo, zaś sensei Mateusz Puch uplasował się na najniższym stopniu podium w kumite seniorów -75 kg.

Opiekę nad zawodnikami sprawowali shihan Zbigniew Goliński 5 dan, który był sędzią zawodów oraz sensei Zbigniew Gągola (także sędzia zawodów), sempai Andrzej Matląg oraz czwórka rodziców, którzy wiernie kibicowali swoim dzieciom.

Jak czytamy na stronie limanowskiego klubu, dziesiątka zawodników spisała się rewelacyjnie.

"Trochę szczęścia zabrakło juniorom. Wyjazd do dalekiego Ełku nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie naszego głównego sponsora – firmę N.O.W.I.".

A jak wyglądały walki limanowian w przybliżeniu? Szymon Dyrek odpadł w pierwszej walce w fazie 1/16 finału (-50 kg). Dominik Sara walczący w tej samej kategorii decyzją sędziów wygrał pierwszy pojedynek odprawiając z kwitkiem reprezentanta Łotwy. W następnej walce okazał się jednak słabszy od zawodnika z Zielonki. Alan Pękala rywalizując w kat. -55 kg musiał uznać wyższość rywala, podobnie jak Jagoda Zelek, która odpadła w pierwszej walce eliminacyjnej, ale następnie w kata pokazała wielką moc i zdobyła drugie miejsce wśród zawodniczek z kategorii 14-15 lat.

Wielu obserwatorów i kibiców zaskoczył tego dnia Brajan Bulanda, który wszystkie swoje trzy walki zakończył zwycięstwami przed czasem. Wywalczył też bezdyskusyjnie Mistrzostwo Polski PZKK 2022 w kat. -65 kg juniorów 14-15 lat.

Wśród seniorek rywalizujących w kata na podium wskoczyły Alicja Kądziołka i Dominika Dąbrowska.

Paweł Jurek dotarł do 1/8 finału kumite masters +80 kg, gdzie po bardzo zaciętej walce odpadł z reprezentantem Ełku. Z kolei sensei Mateusz Puch po sprawnym przebrnięciu kwalifikacji MP zdołał dotrzeć do półfinału. Mateusz Pławecki w finale przegrał z białostoczaninem.

Limanowski Klub Kyokushin Karate składa podziękowania firmie N.O.W.I. Sp. z o.o. Sp. k. za bezinteresowne wsparcie i pomoc, Miastu Limanowa na czele z Burmistrzem Władysławem Biedą, Kazimierze Ziębie, Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowych nr 1 w Limanowej i Albertowi Golonce, Dyrektorowi ZSP nr 4 w Limanowej za udostępnienie sali do treningów.