Archiwum Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego
Klaudia Mleko (Krakowski Klub Karate Tradycyjnego) z Szarowa wygrała drugi turniej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego, który odbył się w Warszawie. Czwarte miejsce zajęła jej koleżanka klubowa Maria Mielnik z Krakowa.

Mleko w pierwszej rundzie wygrała kitei z Agnieszką Sajdutką (AKT w Rzeszowie), potem w kumite pokonała Mielnik i weszła do finałowej czwórki, w której po rundach kata zajmowała drugie miejsce. W walce o pierwsze miejsce, która stała na bardzo wysokim poziomie i obfitowała w widowiskowe akcje, ponownie pokonała Sajdutkę, rewanżując się jej za porażką w finale I turnieju PLKT w Starej Wsi.

Mielnik w pierwszej rundzie wygrała kitei z Aleksandrą Politowicz (AKT Samuraj Gniezno), następnie przegrała z Mleko, a w dodatkowym pojedynku o wejście do finałowej czwórki pokonała Roksanę Sadowską (KKT Kumade Toruń). Po rundach kata w finałowej rundzie była czwarta. W walce o trzecie miejsc przegrała z Alicją Zalecińską (Kluczborski KK).

Po dwóch turniejach prowadzą Mleko i Sajdutka, które mają tyle samo punktów na koncie. Mielnik jest czwarta. Trzeci, finałowy turniej odbędzie się 28 kwietnia w Biłgoraju. PLKT powstała w 2001 roku jako pierwsza profesjonalna liga karate tradycyjnego na świecie.

Wyniki drugiego turnieju PLKT w Warszawie: 1. Klaudia Mleko (Krakowski KKT), Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie), 3. Alicja Zalecińska (Kluczborski KK), 4. Maria Mielnik (Krakowski KKT), 5. Klaudia Piórek (AKT Samuraj Gniezno), 6. Maria Sowa (MUKS Bytom), 7. Roksana Sadowska (KKT Kumade Toruń), 8. Aleksandra Politowicz (AKT Samuraj Gniezno).

Klasyfikacja po dwóch turniejach: 1.-2. Mleko i Sajdutka – po 15 pkt, 3. Piórek – 10 pkt, 4. Mielnik – 9 pkt, 5. Sadowska - 7 pkt, 6.-7. Sowa i Zalecińska – po 6 pkt, 8. Politowicz – 1 pkt.

Materiał oryginalny: Klaudia Mleko z Szarowa najlepsza w drugim turnieju Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego w Warszawie - Dziennik Polski