Archiwum Krakowskiego KKT
Sporty walki. Zawodniczka Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego Klaudia Mleko z Szarowa zajęła drugie miejsce w tegorocznej edycji Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego i zapewniła sobie prawo występu w Pucharze Europy 1 czerwca w Gdańsku.

Trzeci, finałowy turniej PLKT odbył się w Biłgoraju. Podopieczna trenera Rafała Wajdy zajęła w nim trzecie miejsce, ale to wystarczyło do uplasowania się na drugiej pozycji w końcowej klasyfikacji, za Agnieszką Sajdutką (AKT w Rzeszowie), która także wystąpi w PE.

We wcześniejszych turniejach Mleko była druga (w Starej Wsi, za Sajdutką) i pierwsza (w Warszawie, przed Sajdutką). W Biłgoraju najlepsza okazała się Alicja Zalecińska (Kluczborski KK), co w sumie dało jej trzecią lokatę w PLKT.

W finałowym turnieju Mleko pokonała w kitei Aleksandrę Politowicz AKT Samuraj Gniezno) i w kumite Zalecińską. Po rundach kata była trzecia. W walce o trzecie miejsce wygrała z Roksaną Sadowską (KKT Kumade Toruń).

- Jestem zadowolona ze swojego występu. W Pucharze Europy wystąpię po raz pierwszy. Polska Liga Karate Tradycyjnego była dla mnie bardzo dobrym sprawdzianem, możliwością sprawdzenia, na jakim etapie są moje przygotowania i nad czym muszę jeszcze mocniej popracować – powiedziała Mleko.

Jej koleżanka klubowa Maria Mielnik z Krakowa zajęła siódme miejsce w turnieju w Biłgoraju i szóste w końcowej klasyfikacji PLKT.

Wyniki turnieju w Biłgoraju: 1. Alicja Zalecińska (Kluczborski KK), 2. Agnieszka Sajdutka (AKT w Rzeszowie), 3. Klaudia Mleko (Krakowski KKT), 4. Roksana Sadowska (KKT Kumade Toruń), 5. Klaudia Piórek (AKT Samuraj Gniezno), 6. Maria Sowa (MUKS Bytom), 7. Maria Mielnik (Krakowski KKT), 8. Aleksandra Politowicz (AKT Samuraj Gniezno).

Końcowa klasyfikacja PLKT: 1. Sajdutka - 22 pkt, 2. Mleko - 21 pkt, 3.-4. Piórko i Zalecińska – po 14 pkt, 5. Sadowska – 12 pkt, 6. Mielnik – 11 pkt, 7. Sowa – 9 pkt, 8. Politowicz – 2 pkt.

Materiał oryginalny: Klaudia Mleko z Szarowa wystąpi w Pucharze Europy w karate tradycyjnym [ZDJĘCIA] - Dziennik Polski