Kłopotliwe ogrodzenie na ulicach Kurdwanowa

  Kłopotliwe ogrodzenie na ulicach Kurdwanowa

  K. Domagała, M. Karkosza

  Gazeta Krakowska

  Gazeta Krakowska

  Mieszkańcy chcą usunięcia ogrodzenia budowy. Twierdzą, że przez konstrukcję dochodzi do stłuczek. ZIKiT: możemy rozważyć ustawienie lustra.
  Według mieszkańców, ogrodzenie ustawione na rogu ulic Żaka i Storczykowej stwarza zagrożenie dla pieszych oraz kierowców

  Według mieszkańców, ogrodzenie ustawione na rogu ulic Żaka i Storczykowej stwarza zagrożenie dla pieszych oraz kierowców ©Fot. Adam Wojnar

  Mieszkańcy ulic Storczykowej i Żaka na Kurdwanowie twierdzą, że przez ogrodzenie placu budowy, które ustawił inwestor, dochodzi w tym miejscu do stłuczek. Problem pojawił się od kilka tygodni temu. Ogrodzenie placu budowy bardzo utrudnia widoczność kierowcom. Zajmuje także fragment chodnika.

  - Tylko w ostatnich dniach doszło tu na ulicy do trzech stłuczek - mówi pani Anna, mieszkanka Storczykowej. - Samochody ostro hamują, ale nie zawsze zatrzymują się w bezpiecznej odległości - dodaje kobieta.

  Mieszkańcy zgłaszali sprawę do firmy Interconsult, która prowadzi budowę oraz Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, ale nie udało im się uzyskać skutecznej pomocy.


  Na życzenie mieszkańców ZIKiT ustawił przy ul. Żaka słupki ostrzegające, ale bardzo szybko zostały one usunięte na prośbę dewelopera.

  Po naszej interwencji firma Interconsult udostępniła mieszkańcom część chodnika. Jej przedstawiciele nie poczuwają się jednak do podejmowania kolejnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w okolicy. Podkreślają, że wszystkie prowadzone przez nich działania są zgodne z prawem.

  Z kolei ZIKiT namalował na ulicach linie, które mają poprawić organizację ruchu w tym miejscu.

  - Sytuację może poprawić lustro drogowe - mówi Piotr Hamarnik z ZIKiT. - Jest szansa na jego ustawienie, jednak mieszkańcy muszą na piśmie zwrócić się do nas o jego ustawienie.


  Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
  "Gazeta Krakowska" na Youtubie, Twitterze i Google+
  Artykuły, za które warto zapłacić!
  Sprawdź i przeczytaj

  Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ogrodzenia plastikowe

  Viii... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  jakby to były ogrodzenia plastikowe takie jak mają na www.OgrodzeniaPlastikowe.pl to by nie żądali usunięcia :) Wówczas na pewno podałoby się wszystkim ;P

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jeśli ktoś jeździ jak matoł, to mu się należy

  lol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

  Jeżdżą jak idioci, a później narzekają...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  TSW

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  Widać, że nie masz prawo jazdy bo nie wiesz o co chodzi..

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo