Muzyka disco polo to jeden z ulubionych gatunków Polonii mieszkającej w Kanadzie i USA. Pokazują to wyprzedane koncerty z serii „Polska Noc z Gwiazdami”. Na jednej scenie występują: Zenek Martyniuk, Skolim i Kordian, a także Vivat, Kaspi & Kroppa, Valdi.
Muzycy, którzy na swoim koncie mają setki tysięcy sprzedanych płyt i miliony odsłon piosenek w serwisie YouTube nie tylko wspólnie koncertują. Spędzają także razem czas, zwiedzają Stany Zjednoczone, odpoczywają i korzystają z pięknej pogody. Z filmików, które publikuje pochodzący spod Nowego Sącza Kordian widać, że łączą ich przyjacielskie relacje.
Post udostępniony przez Kordian Cieślik Official (@kordian.cieslik)
Muzycy pierwszy wspólny koncert dali 2 listopada w stanie Ontario w Kanadzie, następnie wystąpili na Florydzie w mieście Clearwater, a także w stanach New Jersey i Illinois. Nie mogło też zabraknąć wydarzeń w dzielnicy Queens w Nowym Jorku oraz w Chicago, gdzie są największe skupiska Polonii.
Do sieci trafia też wiele nagrań z koncertów, na których publiczność świetnie się bawi w rytm największych przebojów Zenka Martyniuka. Fanów disco polo porywa też do tańca i zabawy Kordian, czyli pochodzący z Żeleźnikowej Wielkiej pod Nowym Sączem Wacław Cieślik.
Sądeczanin od lat grał i śpiewał. W 2013 roku postawił oddać się całkowicie muzyce disco polo, w którą umiejętnie wplata folk i góralską nutę. Śpiewa o miłości, a każda kolejna jego kompozycja ma miliony wyświetleń. Nic dziwnego. Kordian przez lata zyskał ogromną popularność, występuje na największych scenach disco polo w Polsce, zapraszany jest na wielkie koncerty. Jego największym hitem jest „Dziewczyna z gór”, która doczekała się już ponad 91 milionów wyświetleń na YouTube.
- Była ruina, jest perełka. Zapomniane uzdrowisko znów będzie przyciągać tłumy?
- W Tatrach tłumy, w Beskidzie Sądeckim cisza i spokój. Tutaj warto wybrać się jesienią
- Łazienki Borowinowe straszą wyglądem, ale będzie wielki remont!
- Sensacyjne odkrycia w Piwnicznej-Zdrój! Legendy stają się rzeczywistością
- Kiedyś była tam „tandeta”, dziś jest wielka galeria, która ma już 11 lat
Zjechali z całej Europy do Nowego Sącza, by wyciskać sztangę
