https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Korek na zakopiance w kierunku Krakowa. Kierowcy alarmowali

Katarzyna Hołuj
Małopolska Alarmowo
Kierowcy podróżujący zakopianką alarmują w czwartek (16 marca), że na odcinku zakopianki w Gaju i Mogilanach w kierunku Krakowa tworzą się korki. Powodem było chwilowe zajęcie prawego pasa jezdni w kierunku Krakowa. Jak słyszymy od zarządcy drogi, trwało to kwadrans i droga jest już w pełni przejezdna. Miało to związek z pracami prowadzonymi w Gaju. Przypomnijmy, że w Gaju od poniedziałku (13 marca) trwają prace w związku z którymi zawężona jest druga jezdnia zakopianki, ta w kierunku Myślenic.

Przypomnijmy, że prace w Gaju, a dokładnie w okolicy skrzyżowania z ul. Zadziele rozpoczęły się w poniedziałek (13 marca) i obowiązuje tam zmiana organizacji ruchu.

Do Myślenic jednym pasem

Zmiany dotyczą jezdni prowadzącej z Krakowa w kierunku Myślenic. Jezdnia jest zwężona, ruch samochodów odbywa się lewym pasem. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Taka organizacja ruchu potrwa ok. 4 tygodnie.

Na weekend bez zawężenia

Będzie obowiązywała cyklicznie - od godziny 7 w poniedziałki do godziny 17 w czwartki. W czwartki po południu będzie przywracana dotychczasowa organizacja ruchu (2 pasy w kierunku Myślenic) i będzie ona obowiązywała w piątki i w weekendy, czyli w okresie większego ruchu pojazdów. W poniedziałki rano będziemy ponownie zwężać jezdnię do jednego pasa.

Zmiana organizacji ruchu jest konieczna, żeby przeprowadzić prace związane z palowaniem pod podporę wiaduktu drogowego, który będzie poprowadzony nad DK7.

Ceny samochodów elektrycznych zaczynają spadać

od 16 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska