FLESZ - Koronawirus. Realne zagrożenie

- Przyjaciel po pobraniu próbek zadzwonił do mnie i powiedział, że uzyskał wynik pozytywny - powiedział reporterowi ,,Kronen Zeitung"'. - Ponieważ w konferencji wzięli udział Włosi, głównie z Mediolanu, a ja miałem problemy z kaszlem i płucami, zgłosiłem się do administracji okręgu ”- wspominał. - 5-minutowy test wykonał zespół w kombinezonach ochronnych uniformach. teraz czuję się dobrze. Choroba przebiega podobnie jak grypa, której objawy nie znikają dość szybko i człowiek czuje się się trochę przygnębiony. Jestem przez cały ten czas w kontakcie z rodziną.
Koronawirus: aktualizowany raport
Karol Habsburg, znany z sympatii do Polski, jest częstym gościem w Krakowie, bywał w nim również jego ojciec Otto III, który zgłosił swoją kandydaturę na kanclerza Austrii w roku 1938, chcąc uniknąć włączenia tego kraju do Rzeszy Niemieckiej. (Hitler wystawił za nim list gończy). Dziadek - ostatni władca Cesarsko-Królewskich Austro-Węgier (pełnotytularny król Węgier), człowiek wielkiej wiary, został beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II.
Życzenia zdrowia popłynęły do Karola Habsburga z różnych stron świata. - Dołączyli do nich również krakowscy bracia kurkowi - podkreśla Henryk Kuśnierz, starszy Towarzystwa Strzeleckiego Bractwo Kurkowe w Krakowie.
Koronawirus. Co powinniśmy o nim wiedzieć?
Warto wiedzieć, że choroba bardzo długo się w nas wylęga, taki okres wylęgania może trwać nawet ponad 14 dni.
Czym jest koronawirus?
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.
Podejrzane objawy:
- wysoka temperatura ciała powyżej 38 stopni Celsjusza
- kaszel
- duszności
- problemy z oddychaniem
Jak często występują objawy?
Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.
Kto jest najbardziej narażony?
Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu - np. dokładnie myć ręce. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).
GIS odradza podróż do 9 krajów. Koronawirus rozprzestrzenia ...