https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. Kraków i ponad pół Małopolski w STREFIE CZERWONEJ? Wskaźniki zachorowań nie zostawiają wątpliwości [14.10.2020]

Pog
Już w tym tygodniu ponad połowa Małopolski może trafić do strefy czerwonej. Aktualnie znajduje się w niej pięć powiatów, ale gwałtowny wzrost zachorowań na koronawirusa w naszym województwie oznacza prawdopodobnie, że do czerwonej strefy trafią kolejne. Granica strefy czerwonej to 12, czyli liczba nowych zakażeń w ciągu ostatnich dwóch tygodni w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców danego powiatu. Które małopolskie miasta i powiaty są najbardziej zakażone koronawirusem? Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się myszką, klawiszami strzałek lub gestami >>> Które miasta i powiaty są najbardziej zakażone koronawirusem? Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się myszką, klawiszami strzałek lub gestami.
Już w tym tygodniu ponad połowa Małopolski może trafić do strefy czerwonej. Aktualnie znajduje się w niej pięć powiatów, ale gwałtowny wzrost zachorowań na koronawirusa w naszym województwie oznacza prawdopodobnie, że do czerwonej strefy trafią kolejne. Granica strefy czerwonej to 12, czyli liczba nowych zakażeń w ciągu ostatnich dwóch tygodni w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców danego powiatu. Które małopolskie miasta i powiaty są najbardziej zakażone koronawirusem? Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się myszką, klawiszami strzałek lub gestami >>> Które miasta i powiaty są najbardziej zakażone koronawirusem? Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się myszką, klawiszami strzałek lub gestami. ppg
Już w tym tygodniu ponad połowa Małopolski może trafić do strefy czerwonej. Aktualnie znajduje się w niej pięć powiatów, ale gwałtowny wzrost zachorowań na koronawirusa w naszym województwie oznacza prawdopodobnie, że do czerwonej strefy trafią kolejne. Które miasta i powiaty są najbardziej zakażone koronawirusem? Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się myszką, klawiszami strzałek lub gestami.

Koronawirus w Małopolsce nie odpuszcza. Wtorek (13 października) to kolejny dzień z dziennym rekordem zakażeń w naszym województwie. Nowych przypadków stwierdzono aż 898! To najgorszy wynik w kraju, w którym ogółem znów - po raz drugi w czasie pandemii - zanotowano ponad 5 tysięcy przypadków zakażeń. Zmarły 63 osoby, z czego 3 bez chorób współistniejących (10 w Małopolsce).

Od początku października liczba zachorowań na koronawirusa rośnie lawinowo, a Małopolska i Kraków są niestety w czołówce. To wskazuje, że kolejne powiaty mogą trafić na listę czerwoną. Aktualnie mamy tam pięć powiatów, które prawie na pewno pozostaną czerwone.

Zgodnie z wytycznymi resortu zdrowia, jeśli na danym terenie odnotowano między 6 a 12 nowych zachorowań na 10 tysięcy, zostaje on objęty strefą żółtą. Jeśli nowych zachorowań jest powyżej 12 na 10 tysięcy, wówczas objęty zostaje strefą czerwoną. Ministerstwo wprowadza obostrzenia na podstawie analizy dynamiki wzrostów zakażeń z ostatnich 14 dni.

Jak przedstawiają się aktualne współczynniki dla poszczególnych powiatów w Małopolsce? Które miasta i powiaty są najbardziej zakażone koronawirusem? Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się myszką, klawiszami strzałek lub gestami.

Obostrzenia obowiązujące w czerwonych strefach od 10 października

  • na obszarze czerwonym obowiązuje nakaz zakrywania ust niezależnie od tego, czy jesteśmy w stanie zachować dystans społeczny, czy też nie;
  • w strefie czerwonej lokale gastronomiczne mogą działać między godz. 6 a 22;
  • nie można też organizować kongresów i targów. Wydarzenia sportowe odbywają się tam bez kibiców na trybunach. Zakazuje się przeprowadzania wszelkich wydarzeń kulturalnych. W lokalach gastronomicznych na jedną osobę muszą przypadać przynajmniej 4 mkw;
  • zakazana jest też działalność wesołych miasteczek, parków rozrywki i parków rekreacyjnych. W siłowniach na 1 osobę musi przypadać 10 mkw. W kinach dopuszcza się 25 proc. widzów, a w kościołach - 50 proc. wiernych;
  • w uroczystościach rodzinnych może brać udział tylko 50 osób. W komunikacji publicznej zajmować można tylko 50 proc. miejsc.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
13 października, 16:47, Marcin Lovelsentwen:

Najokrutniejszą formą morderczego cechu jest pozbawianie pod presją masek swobodnego oddechu.!!!!!!

Chyba nie masz problemów w życiu... Rząd nas okrada na podatkach oddajemy ok 75 % w tym 23 %vat kupując towary. Mamy fatalne zarządzanie zusem czy NFZ-em więc nie możemy liczyć na nic... Ale uwaga najgorsze jest noszenie kawałka materiału na twarzy bo to jest morderczy cech? coś z edukacją poszło nie tak...

J
Józef Bomba

Lemingi ! - nie będziecie pić piwka w lokalach po 22! - straszne !!!!!!

Z
Zalecenia WHO
13 października, 16:47, Marcin Lovelsentwen:

Najokrutniejszą formą morderczego cechu jest pozbawianie pod presją masek swobodnego oddechu.!!!!!!

WHO zmienia zdanie w sprawie maseczek i przestrzega przed ich noszeniem przez osoby zdrowe, które chcą w ten sposób zabezpieczyć się przed zakażeniem. Nieodpowiednio stosowane mogą wręcz stać się przyczyną infekcji, a przez masowe wykupywanie masek może zabraknąć ich dla pracowników szpitali i osób zajmujących się chorymi.

WHO i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC, European Centre for Disease Prevention and Control) podkreślają, że noszenie maseczek przez osoby zdrowe w celu zapobiegania infekcji wcale nie jest efektywne. To ciekawe, bo dopiero co weszły w życie obostrzenia i podejście "Zero tolerancji" względem osób, które ich nie noszą.

Maski powinni nosić wyłącznie lekarze i personel medyczny oraz osoby, które przebywają i opiekują się pacjentami zarażonymi bądź tymi, u których podejrzewa się zarażenie. WHO zaleca je także osobom, które kichają, kaszlą i mają objawy infekcji górnych dróg oddechowych.

M
Marcin Lovelsentwen

Najokrutniejszą formą morderczego cechu jest pozbawianie pod presją masek swobodnego oddechu.!!!!!!

T
Tak tylko pytam
13 października, 14:07, Akrak:

Za to do kościoła można chodzić tłumnie .

Znusza cię ktoś?

A
Akrak

Za to do kościoła można chodzić tłumnie .

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska