FLESZ - Koronawirus - kwarantanna w całej Polsce

Ludzie zaczęli robić większe zapasy już jakiś czas temu, ale wraz z informacją o wstrzymaniu zajęć w szkołach zjawisko masowego wykupywania towarów drastycznie przybrało na sile.
Po szturmie w środę sklepowe półki uzupełniano towarem z magazynów, ale ten szybko się wyczerpywał. W czwartek (12 marca) i piątek (13 marca) problem się pogłębił.
- Sytuacja robi się nieciekawa. Są braki na hurtowniach części asortymentu i stąd trudno domówić towar, aby uzupełnić braki na półkach – przyznaje Sławomir Łaciak, prezes Tarnowskiej Spółdzielni Spożywców, która posiada sieć popularnych sklepów spożywczo-przemysłowych w mieście i regionie.
Koronawirus w Krakowie. Puste półki w niektórych sklepach! B...
W tym momencie największe problemy są z uzupełnieniem zapasów: mąki, ryżu, kasz, mleka, konserw, pieczywa ale również… zupek błyskawicznych czy żurku, zarówno w postaci instant, jak również płynnej.
Od czwartku, zgodnie z zaleceniami inspekcji sanitarnej, w sklepach TSS wstrzymana została tzw. samoobsługowa sprzedaż pieczywa. Półki, na których dotąd wystawione były chleby czy bułki są puste, a towar podają wyłącznie ekspedientki.
Koronawirus: aktualizowany raport
W tarnowskich sklepach innych sieci również występują braki towaru - m.in. w Lidlu, Kauflandzie, Auchanie, Intermarche. W tej chwili trudno w nich znaleźć mąkę, kaszę, ryż czy konserwy. Więcej niż zwykle sprzedaje się również warzyw i owoców.
Tymczasem na konferencjach prasowych przedstawiciele rządu uspokajają, że nie ma potrzeby robienia zapasów i wzbudzania niepotrzebnej paniki. Padają zapewnienia, że nawet w przypadku sytuacji kryzysowej, producenci posiadają odpowiednie ilości zapasów, by nadążyć z produkcją, a sklepy nie będą zamykane.
🔔🔔🔔
Pobierz bezpłatną aplikację Gazety Krakowskiej i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.
Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.