FLESZ - KE podwyższyła prognozy PKB Polski

Naukowcy swoje obserwacje opublikowali na łamach czasopisma "Cell". Według autorów artykułu są pewne czynniki pojawiające się już na wczesnym etapie infekcji koronawirusem, które pozwalają stwierdzić, czy dany pacjent jest narażony na wystąpienie tzw. długiego covidu.
Wiele osób skarży się, że nie wróciło do dawnej formy jeszcze parę miesięcy po zakażeniu SARS-CoV-2. W zasadzie każdy z nas ma bliskiego (albo, co gorsza, sam jest takim ozdrowieńcem), który po przechorowaniu COVID-19 do dziś odczuwa zmęczenie, ma problemy z pamięcią, ze snem, węchem, sercem.
Eksperci zalecają czujność, szczególnie że, jak wynika z doświadczeń lekarzy zajmujących się pacjentami z long covid, dotyka on bardzo często także tych pacjentów, którzy infekcję przechorowali w domu, z mało nasilonymi dolegliwościami, czasem całkowicie bezobjawowych.
Zobacz jakie przesłanki według naukowców zwiastują nadejście powikłań po COVID-19. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.