Uroczystości rozpoczęły się mszą św. pod przewodnictwem ministra Mariana Gołąba OFMConv, prowincjała krakowskich franciszkanów. W mszy obok licznie zgromadzonych kapłanów uczestniczyły przybyłe z całej Polski delegacje Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Po mszy modlono się przy grobie błogosławionej w Kaplicy Męki Pańskiej.
Kolejnym punktem jubileuszowych uroczystości była sesja naukowa podczas, której mówiono m.in. na temat pozycji służącej w przestrzeni społecznej miasta Krakowa na przełomie XIX i XX wieku (Aniela Salawa pracowała bowiem w Krakowie jako służąca). W referatach pojawiły się też tematy duchowości Anieli Salawyi zastosowaniu w życiu współczesnego katolika, jak też kultu tej błogosławionej.
Rozstrzygnięty został też konkurs „Szal Anieli”. Aby uczestniczyć w tym konkursie należyało 12 marca dostarczyć do Promotora Kultu bł. Anieli Salawy „produkt dziewiarstwa ręcznego”.
Sobotnie uroczystości rocznicowe zwieńczyła msza z prośbą o kanonizację bł. Anieli Salawy.
Bł. Aniela Salawa (1881-1922) urodziła się 9 września 1881 w Sieprawiu. Za cel swego życia przyjęła rolę służącej. 15 maja 1912 r. wstąpiła do Zakonu św. Franciszka, co pozwoliło i pomogło jej wypracować własny styl i mistykę ubóstwa. W latach I wojny światowej służyła swą pracą w szpitalach rannym żołnierzom, chorym dzieciom, a nawet jeńcom wojennym. Schorowana, zmarła 12 marca 1922 r. w Krakowie.
Wyniesiona została na ołtarze w Krakowie przez Jana Pawła II 13 sierpnia 1991 roku. W 70. rocznicę śmierci w 1992 roku obrana została patronką Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W 2005 zarejestrowano w Krakowie Fundację na rzecz Chorych na SM im. Bł. Anieli Salawy, której celem jest pomoc dla osób cierpiących na schorzenia narządu ruchu, zwłaszcza na stwardnienie rozsiane. W październiku 2011 przy parafii bł. Anieli Salawy w Krakowie utworzono chór pod nazwą Chór Mieszany Salawa.
Ułożone zostało specjalne wezwania do bł. Anieli Salawy oraz godzinki ku jej czci.
