FLESZ - Koronawirus w Polsce. Zachowajmy czujność i zdrowy rozsądek
Huta miała być największym producentem stali w Polsce, prócz samej huty powstało wiele innych zakładów wspomagających wielki kombinat. W latach 70 tych huta zatrudniała rekordowe 40 tyś pracowników, stal wytapiana była w 5 wielkich piecach, stalownia martenowska z 12 piecami i wielki zakład koksowniczy.
Przez lata zakład przekształcał się, a zmiany gospodarcze zmusiły nowych właścicieli do redukcji zatrudnienia i produkcji. W ostatnich miesiącach wyłączono nawet ostatni wielki piec i wstrzymano produkcje stali. Przez lata huta była świadkiem przemian gospodarczych i ustrojowych. Historia huty to nie tylko stal i produkcja, to przede wszystkim ludzie, przodownicy pracy, ruch solidarność, strajki i życie w cieniu wielkiego kombinatu.
Dzięki nam cofniecie się do początków Huty, do dnia, kiedy to wszystko się zaczęło. Zapraszamy do niezwykłej galerii zdjęć otrzymanej dzięki uprzejmości twórców idealcity.pl i Fundacji Imago Mundi zajmującej się badaniem spuścizny pierwszych fotografów Nowej Huty Henryka Makarewicza i Wiktora Pentala.
Nowa Huta, czyli "idealne miasto" z lotu ptaka [GALERIA]
- Co wkurza kierowców?
- Ile zarabiają pracownicy służby zdrowia? LISTA PŁAC
- Kraków. Miejskie inwestycje opóźnione przez koronawirusa?
- Tatry. Dolina Chochołowska jest pełna krokusów [ZDJĘCIA]
- Koronawirus. Policjanci kontrolują nawet na dziełach sztuki!
- Jak przeżyć domową kwarantannę, żeby nie zwariować? [MEMY]
