https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. ArcelorMittal zaprzecza, że 25 października wyłączy wielki piec w hucie

Grzegorz Skowron
Fot: Adam Wojnar/Polska Press
ArcelorMittal Poland kategorycznie zaprzecza jakoby do tymczasowego wyłączenia wielkiego pieca w Krakowie miało dojść 25 października. Geert Verbeeck, dyrektor generalny i prezes zarządu ArcelorMittal Poland w specjalnym oświadczeniu podkreśla, że zarząd koncernu nie podjął żadnych decyzji w tym zakresie.

WIDEO: Magnes. Kultura Gazura

- Niestety nieprawdziwe informacje wzbudzają bardzo wiele negatywnych emocji wśród naszych pracowników i klientów. Dlatego, jako dyrektor generalny, chciałbym z całą mocą i całą odpowiedzialnością podkreślić, że nie zapadły żadne decyzje dotyczące daty rozpoczęcia ewentualnego postoju. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi deklaracjami, uważnie monitorujemy sytuację na rynku. Obecnie w koncernie pracują trzy wielkie piece – dwa w Dąbrowie Górniczej i jeden w Krakowie. Podjęliśmy nadzwyczajne działania, aby dostosować poziom produkcji do niskiego poziomu popytu i póki co działania te są wystarczające – komentuje Geert Verbeeck, dyrektor generalny i prezes zarządu ArcelorMittal Poland.

Już w piątek 4 października 2019 roku radio RMF FM podało,że wielki piec zostanie wygaszony 25 października. „Według naszych informacji wstrzymano zakupy jakichkolwiek surowców, a te, które są, mają wystarczyć do normalnej pracy - właśnie do 25 października. Ponadto na terenie krakowskiego kombinatu zaczęto tworzyć instalacje mające inicjować wyłączenie jedynego pracującego tam pieca. Jego tymczasowe bezterminowe wyłączenie spółka planowała już od dawna, argumentując to względami ekonomicznymi. Zapowiadane wyłączenie pieca już we wrześniu zostało jednak przesunięte na okres powyborczy i jak wynika z naszych informacji - stało się to po interwencji rządu” - podało wtedy rmf24.pl.

Już wtedy Sylwia Winiarek z biura prasowego ArcelorMittal Poland podkreślała, że nie ma oficjalnej daty wygaszenia wielkiego pieca w Krakowie. Przyznawała jednak, że że branych pod uwagę jest kilka terminów wygaszenia wielkiego pieca w krakowskiej hucie i to jeszcze w tym roku. I przypominała, że w lipcu władze koncerny jedynie zawiesiły wykonanie planów ogłoszonych wiosną tego roku, nigdy z nich nie zrezygnowały.

Związkowcy obawiają się najgorszego. Potwierdzają, że choć nie ma oficjalnej daty wygaszenia wielkiego pieca, podjęto już przygotowania w tym kierunku. Związki zawodowe rozpoczęły akcję protestacyjną – na razie oflagowano tylko budynki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

T
Tomasz P.

Witam, a HAłAS , problem występuje w Howej Hucie i w pobliskich osiedlach Wzgórza Krzesławickie ,Lubocza , Grębałów, Łuczanowice, Wadów…. Jak długo WIOŚ w Krakowie będzie to ignorował. Dzwoniąc na Straż Miejską (SM) , dostaję odpowiedź że SM nie może interweniować na terenie Kombinatu (prywatny teren ) to po co jest SM od karania i kontrolowania mieszkańców czym palą w piecach, itd.. ( oczywiście łatwiej..)To też teren prywatny więc z zgodnie z tłumaczeniem nie mają prawa na kontrolę ;) Hałas jest coraz bardziej uciążliwy , najgorszy jest ten stały o niskich częstotliwościach, przez 24 godziny ,na terenie huty wybudowano nową halę bardzo wysokią ,więc hałas rozciąga się na dalsze odległości z większym skutkiem dla pobliskich osiedlach . Problem istnieje i narasta. Pozdrawiam

m
mikolaj

zamknąć tę resztówkę huty.kiedyś w hucie pracowało 35 tys ludzi.dziś-1,5 tys plus firmy współpracujące...

P
PolakPatriota

a dzisiaj dowiemy sie prawdy :D

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska