Trzebinia - Rabka-Kraków
Ksiądz Marek Hajdyła urodził się 1 września 1963 roku. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini wstąpił w 1982 roku do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.
Po ukończeniu formacji 22 maja 1988 roku został wyświęcony w Katedrze na Wawelu przez księdza kardynała Franciszka Macharskiego na kapłana i został skierowany do pracy jako wikariusz w parafii Marii Magdaleny w Rabce – Zdroju a następnie do parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie – Starym Prokocimiu. Od 1993 roku piastował stanowisko dyrektora Radia Mariackiego a potem Radia Plus.
W tym samym czasie pomagał w duszpasterstwie w tworzącej się parafii św. Karola Boromeusza w Krakowie – Osiedlu Siemaszki.
W 2004 roku został mianowany proboszczem parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini. W 2010 roku ks. kardynał Stanisław Dziwisz mianował go proboszczem parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie – Krowodrzy.
Opiekował się Radą Duszpasterską
"W czasie posługi w naszej parafii koordynował pracą duszpasterską a bezpośrednio opiekował się Radą Duszpasterską oraz Akcją Katolicką. Dbając o wiarę swoich parafian wprowadził niedzielną mszę świętą o godzinie 20.30, a po śmierci Jana Pawła II zainicjował nabożeństwo za jego wstawiennictwem w intencji rodzin oraz osób samotnych. Niewątpliwie było to przejawem godności Kanonika Gremialnego Kapituły św. Floriana i Jana Pawła II, którą otrzymał w 2013 roku. Podobny sens miało wprowadzenie do naszego kościoła relikwii św. Jana Pawła II oraz postawienie pomnika po lewej stronie ołtarza" - wspominają w parafii św. Jadwigi Królowej w Krakowie - Krowodrzy.
Ksiądz Marek Hajdyła włączał się także w dziedzictwo Jana Pawła II w wymiarze Kościoła Powszechnego uczestnicząc jako dyrektor programowy w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży, które miały miejsce w Krakowie w 2016 roku. Z dużą radością mówił zawsze o przygotowaniu ornatów na tę uroczystość, w których projektowaniu miał duży udział.
Ksiądz Marek Hajdyła dbał także o ludzi chorych odwiedzając ich w pierwsze soboty miesiąca z Najświętszym Sakramentem oraz o ludzi potrzebujących, dla których zmodernizował kuchnię św. Jadwigi oraz odnawiając po okresie pandemii tradycję Drzewka Dobroci.
Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat
