FLESZ - Ogród na balkonie

„Bywają na świecie muzea związane z jednym twórcą czy nawet jednym dziełem. Ale dworek Rydlówka to coś więcej niż miejsce, gdzie rozegrała się akcja Wesela Wyspiańskiego. To jest przede wszystkim miejsce narodowego dramatu” – podkreślała Maria Rydlowa wieloletnia kustosz muzeum w Rydlówce. Obecni opiekunowie placówki traktują te słowa jako motto opowieści o samym muzeum, jego historii i przeznaczeniu. Jak podkreślają, celem muzealnej wystawy jest zachowanie charakteru miejsca, którego istotą są prawda i legenda autentycznego wydarzenia, jakim było wesele Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny oraz dramatu Stanisława Wyspiańskiego.
Teraz miejsce to, związane z młodopolskim malarstwem, literaturą i teatrem znów jest otwarte dla zwiedzających. Można je odwiedzić od wtorku (tego dnia wstęp jest wolny) do soboty, między godziną 10 a 17. Wybierając się do Rydlówki, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności - założyć maseczkę, zachować dystans od innych zwiedzających i zapoznać się z nowym regulaminem zwiedzania.
Muzeum Krakowa oprócz nowo otwartej Rydlówki zaprasza także do pozostałych czynnych ponownie oddziałów, takich jak Fabryka Emalia Oskara Schindlera, Podziemia Rynku, Dom Zwierzyniecki, Wieża Ratuszowa, zwiedzać można już także Barbakan i Mury Obronne, Muzeum Podgórza, Muzeum Nowej Huty, Cybertekę, Celestat oraz Aptekę pod Orłem
Muzealna akcja „Odkryj Kraków” wpisuje się w miejską kampanię „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”, ogłoszoną przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.
- Najmodniejsze fryzury damskie w 2023 r. Prawdziwe hity!
- Tak wyglądał Kraków zaledwie 12 lat temu. Takie życie już nie wróci... [ZDJĘCIA]
- Co wkurza kierowców?
- Tłumy w Energylandii. Zabawa w nowej rzeczywistości! [FOTO]
- Tak karmią w krakowskich szpitalach [ZDJĘCIA OD PACJENTÓW]
- Ile zarabiają pracownicy służby zdrowia? LISTA PŁAC