Nowa ustawa deweloperska. Komentarz Tomasza Majera

Jak podaje miejska sieć wodociągów, kontrolę jakości wody prowadzi akredytowane centralne laboratorium, które bada parametry fizykochemiczne oraz mikrobiologiczne wody, wykonując miesięcznie około 6,5 tys. badań. Jakość wody jest też codziennie kontrolowana przez służby laboratoryjne w zakładach uzdatniania wody oraz za pomocą pomiarów online w stacjach wczesnego ostrzegania. Parametry wody kontroluje także sanepid.
Wodociągi Miasta Krakowa SA angażują wiele sił i środków tworząc, a następnie nadzorując strefy ochronne wokół ujęć na rzekach: Sanka, Dłubnia, Rudawa oraz najważniejszego rezerwuaru – zbiornika wodnego w Dobczycach - podają Wodociągi Miasta Krakowa.
Magistrat natomiast zapewnia, że wydajność zakładów w stosunku do obecnego zapotrzebowania mieszkańców Krakowa na wodę pitną jest zupełnie wystarczające, a nawet przekracza codzienne zużycie, i to dwukrotnie.
Warto podkreślić, że nie obserwuje się negatywnego wpływu na krakowski system zaopatrzenia w wodę okresów charakteryzujących się deficytem opadów i występowaniem suszy - podaje urząd.
- To oni tworzyli niezwykły koloryt krakowskich ulic i placów. Pamiętacie ich?
- TAK Kraków wyglądał jeszcze 15 lat temu. To rok 2007. Aż trudno uwierzyć!
- Horoskop na wrzesień 2022 dla wszystkich znaków zodiaku
- Niezwykła wieś z Małopolski znów jest gwiazdą internetu
- 15 objawów, które świadczą o tym, że możesz być zakażony nowym subwariantem Omikronu