Sympozjum zorganizowało Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pod Wawelem spotkali się wiodący specjaliści z całego świata związani z medycyną regeneracyjną: lekarze, naukowcy, fizycy, prawnicy i przedstawiciele biznesu. Wspólnie dyskutują o możliwościach wykorzystania komórek macierzystych do naprawy uszkodzonych tkanek czy narządów.
W piątek 14 września swój wykład wygłosiła m.in. prof. Maria Siemionow ze Stanów Zjednoczonych, która jako pierwsza dokonała przeszczepu twarzy i prowadzi nowatorskie badania terapii regeneracyjnej oraz prof. Francisco Fernandez-Aviles z Hiszpanii, szef europejskiej grupy roboczej ds. medycyny regeneracyjnej. O efektach swojej pracy mówili również naukowcy z Collegium Medicum UJ i Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, prowadzący badania kliniczne nowego rodzaju komórek macierzystych stosowanych w terapii schorzeń układu krążenia.
W sobotę 15 września prezentacje przedstawią m.in. prof. Greg Stanisz z Uniwersytetu w Toronto oraz dr Franciszek Hennel z Uniwersytetu w Zurychu. Wykłady mają charakter otwarty. Każdy, kto chciałby posłuchać o medycynie regeneracyjnej, może wziąć w nich udział. Sympozjum odbywa się w Auditorium Maximum UJ, przy ul. Krupniczej 33.
Szczegółowy program konferencji jest dostępny na stronie internetowej http://www.circulate.cm-uj.krakow.pl w zakładce „konferencja”.
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!
KONIECZNIE SPRAWDŹ: