Kraków: estakada na Nowohuckiej otwarta

  Kraków: estakada na Nowohuckiej otwarta

  Arkadiusz Maciejowski

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Tak było jeszcze niedawno

  Tak było jeszcze niedawno ©Jan Hubrich

  Nareszcie! Krakowscy kierowcy mogą korzystać już z nowej estakady na ul. Nowohuckiej. Oznacza to, że zdecydowanie poprawi się ruch w południowej części miasta.
  Tak było jeszcze niedawno

  Tak było jeszcze niedawno ©Jan Hubrich

  Zobacz także: O tym, jak wielki pająk ptasznik wszedł do mieszkania na Bohaterów Września  W piątek do MPK (inwestora estakady) wpłynęło w końcu z nadzoru budowlanego pozwolenie na otwarcie wiaduktu dla ruch.

  - Nasza kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości, dlatego nie było powodów, aby estakada nadal stała nieużytkowana - przyznał Artur Kania, p.o. małopolskiego wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego.

  Radości nie ukrywają kierowcy. - Ten przejazd powinien być otwarty już w kwietniu, ale na szczęście w końcu możemy z niego korzystać, co bardzo ułatwi nam życie i wreszcie nie będziemy długimi minutami grzęznąć w korkach - cieszy się Jan Fornalak, mieszkaniec os. Dywizjonu 303.

  Estakada to kluczowa inwestycja drogowa dla południowej części miasta. - Od teraz kierowcy mają możliwość bezkolizyjnego przejazdu przez skrzyżowanie ul. Nowohuckiej, Powstańców Wielkopolskich, Klimeckiego oraz Kuklińskiego - tłumaczy Marek Gancarczyk, rzecznik MPK.

  Kierowcy jadący z Podgórza w stronę Nowej Huty i z powrotem nie muszą już tracić czasu na światłach, tylko pojadą bezpośrednio nad skrzyżowaniem.

  Jadący z centrum do Nowej Huty zyskują możliwość skrętu w lewo z ul. Klimeckiego w ul. Nowohucką. Natomiast z ul. Kuklińskiego można skręcić w ul. Powstańców Wielkopolskich.

  Warto zwrócić także uwagę, że na ul. Nowohuckiej i Powstańców Wielkopolskich po obu stronach estakady są dwie jezdnie z dwoma pasami jazdy w każdym kierunku. Jednak tylko po jednym z nich mogą jeździć kierowcy. Drugi jest przeznaczony dla autobusów komunikacji miejskiej.

  Zmodyfikowana została także sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu pod estakadą. Zielone światło dla kierowców jadących ciągiem ul. Klimeckiego - Kuklińskiego ma świecić dłużej, niż dla jadących ciągiem ulic Nowohucka - Powstańców Śląskich.

  Estakada ma 116,6 m długości. W najwyższym punkcie ma 6 metrów wysokości.

  Kraków: rozpoczęła się rekrutacja na studia 2011

  Chcesz iść za darmo do Parku Wodnego w Krakowie? Rozdajemy bilety

  Urządź się w Krakowie! Zobacz, jak to zrobić!

  Wszystko o Euro2012 na www.drogadoeuro2012.pl

  Czytaj treści premium w Gazecie Krakowskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo