Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą pieniądze od klientów nocnych klubów go-go. FILM

Źródło: CBŚP i KWP w Krakowie
Funkcjonariusze krakowskiej Delegatury CBA wraz z policjantami Centralnego Biura Śledczego Policji oraz funkcjonariuszami mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie przeprowadzili akcję związaną z działalnością grupy przestępczej, która dokonywała rozbojów i oszustw na szkodę klientów sieci klubów nocnych. Czynności były wykonywane pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Ustalenia wskazują, że członkowie grupy prowadzili przestępczą działalność we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Rzeszowie i innych miastach.
Wszystko wskakuje na to, że klienci byli doprowadzani przez personel klubów do stanu nieprzytomności za pomocą środków psychoaktywnych. Z zebranego materiału wynika, że za pomocą telefonów poszkodowanych dokonywano następnie manipulacji na ich kontach bankowych. Jednocześnie zatrzymani wykonywali czynności zmierzające do udaremnienia i utrudniania pochodzenia uzyskanych nielegalnie środków finansowych.
W działaniach, rozpoczętych późnym wieczorem w piątek (27 maja) udział wzięło ponad 500 funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, wielu Komend Wojewódzkich Policji, Komendy Stołecznej Policji, Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz Krajowej Administracji Skarbowej. Wówczas zatrzymano 22 osoby podejrzane m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie dokonywali oszustw i rozbojów na klientach lokali klubów go-go. Trzy osoby są podejrzane o kierowanie tym gangiem oraz pranie pieniędzy.
Zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbojów oraz oszustw, w tym co do mienia znacznej wartości, część z zatrzymanych usłyszała zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, prania pieniędzy oraz popełnienia przestępstw karnoskarbowych. Łącznie podejrzanym przedstawiono blisko 400 zarzutów.
Ponadto, jak wynika z ustaleń śledczych, w jednym z miejsc w Krakowie znajdowała się centrala, z której kierowano i nadzorowano pracą wszystkich klubów tej sieci, dokonywano zakupów, rekrutowano oraz szkolono nowych pracowników. Tam też znajdowały się serwery monitoringu nagrywające obraz z klubów z różnych miast. Zarówno 8 serwerów, cały sprzęt informatyczny oraz ponad 4 tysiące dysków z nagranym m.in. monitoringiem zabezpieczyli funkcjonariusze do sprawy.
W trakcie czynności zabezpieczono także m.in. ogromną ilość dokumentacji księgowej i bankowej, dokumenty tożsamości należące do klientów oraz dokumentację dotyczącą działalności klubów. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono pieniądze w różnej walucie, samochody i biżuterię. Wartość zabezpieczonego mienia szacowana jest na kwotę ponad 1,2 miliona złotych.
- Co można kupić w sklepie EKIPY? Złoty łańcuszek za 1700 zł, bluzy i gadżety
- Luksusowe dzielnice w Krakowie. Życie tutaj może kosztować fortunę
- Wojsko sprzedaje atrakcyjne nieruchomości w Małopolsce. Zobacz, co oferuje AMW
- Suknia z orłem szokuje na Miss Supranational MEMY Internautów też
- Rząd szykuje nas na czwartą falę. Niedzielski: Maseczki zostaną z nami na dłużej
- Jak zadbać o ładny zapach w domu? 12 sposobów, aby w mieszkaniu pięknie pachniało