Krzysztof Kawa
8. Cracovia Półmaraton Królewski
8. Cracovia Półmaraton Królewski Anna Kaczmarz
Zwycięzcami 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który odbył się w niedzielę 16 października, zostali Kenijczyk Eric Ndiema z czasem 1:02.09 i Ukrainka Wiktoria Kałużna z wynikiem 1:12.26. Na starcie liczącej 21 km i 975 m trasy stanęło 5 842 biegaczy. Obejrzyjcie pierwsze zdjęcia z imprezy, która prowadziła ulicami Krakowa spod i do Tauron Areny.

8. Cracovia Półmaraton Królewski. Najlepsi biegacze już na mecie

Tym samym nie udało się dokonać wyczynu innemu z Kenijczyków, Davidowi Kiprono Metto, który po zwycięstwach w maratonie i Biegu Trzech Kopców miał wielką ochotę na hat-tricka biegowej Triady. Ndiema pozbawił satysfakcji i 10 tysięcy złotych rodaka, pokonując go o zaledwie 28 sekund. Trzeci także był Kenijczyk - Paul Tiongik (1:03.11).

Jako czwarty wpadł na metę Mateusz Kaczor. Okazał się najlepszym z Polaków, bijąc rekord życiowy (1:03.31). Początkowo trzymał się liderujących Kenijczyków, ale w drugiej części trasy nie był w stanie dotrzymać im kroku. Niemniej i tak był bardzo zadowolony ze swojego występu. Ominęło go jednak nagroda finansowa - za drugie miejsce wynosiła 8 tys., a za trzecie 6 tys. zł.

Po raz drugi w krótkim okresie czasu na krakowskich ulicach triumfowała Kałużna, gdyż przed dwoma tygodniami wygrała Bieg Trzech Kopców. W niedzielę po kryzysie na 18. kilometrze Ukrainka zebrała siły i wygrała niezagrożona. Druga była Kenijka Beatrice Cherono (1:14.06), a trzecia Monika Jackiewicz (1:15.38).

Uczestnicy 8. Półmaratonu Królewskiego 2022 w Krakowie

Kraków. Prawie 6 tysięcy uczestników 8. Cracovia Półmaratonu...

Biegiem do Igrzysk dla Ukraińca i Białorusinki

W biegu na dystansie 5 km, który odbył się o tej samej porze pod Tauron Areną Kraków pod hasłem Biegiem do Igrzysk, zwyciężyli Ukrainiec Bogdan Semenowicz i Białorusinka Swietłana Sanko. Impreza miała na celu promocję III Igrzysk Europejskich, które odbędą się w Małopolsce w czerwcu i lipcu 2023 roku. Na starcie stanął Marcin Nowak, prezes spółki organizującej zawody, przed laty świetny sprinter.

8. Cracovia Półmaraton Królewski odbył się w niedzielę 16 października, jako trzecia impreza w krakowskiej Triadzie Biegowej po Cracovia Maratonie i Biegu Trzech Kopców.