FLESZ - Krótsza kwarantanna, eksperci chwalą decyzję
Z powodu epidemii koronawirusa w szpitalu Żeromskiego - jak i w wielu innych placówkach w kraju - porody rodzinne zostały wcześniej wstrzymane. Przyszli rodzice, którzy w dobie pandemii obawiali się, że nie będą mogli wspólnie przeżywać narodzin dziecka, mogą więc odetchnąć z ulgą. Wśród innych krakowskich placówek, które wróciły do porodów rodzinnych z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa jest m.in szpital L. Rydygiera, szpital Ginekologiczno-Położniczy Ujastek, czy też Szpital Uniwersytecki.
W porodzie rodzinnym zgodnie z najnowszymi wytycznymi opracowanymi przez krajowych konsultantów w dziedzinie położnictwa i ginekologii oraz perinatologii będzie mogła brać udział wyłącznie jedna osoba towarzysząca. Warunkiem jest jednak, że musi być zdrowa, oraz nie może być objęta kwarantanną ani izolacją. Może to być zarówno mąż, partner jak i inna bliska osoba, która przy przyjęciu do szpitala, podobnie jak rodząca, ma wykonywany pomiar temperatury ciała i musi wypełnić formularz ankiety epidemiologicznej.
Przez cały okres pobytu w szpitalu osoba towarzysząca musi zachować bezpieczny dystans dwóch metrów wobec innych osób, często dezynfekować ręce oraz mieć założoną maskę medyczną, którą powinna zmieniać co dwie godziny. Szczególne środki ostrożności muszą być zachowane również na sali porodowej, gdzie zobowiązana jest do noszenia zestawu ochronnego w postaci fartucha, czepka, maski i ochraniacza na buty. Ze szpitala musi wyjść dwie godziny po porodzie.
- Co oni wyprawiają?? Oto Najlepsze MEMY o kierowcach! Zobaczcie
- Kolejny potwór wyciągnięty z Wisły! Ta ryba przeraża
- Oto najdziwniejsze nazwy polskich wsi. W niektóre aż trudno uwierzyć
- TOP 15 ginekologów w Krakowie wg ZnanyLekarz.pl [LISTA]
- Kraków. W końcu rozpocznie się przebudowa al. 29 Listopada! Tak będzie wyglądać
- Atrakcyjne mieszkanie na wynajem. Tak internauci kpią z ogłoszeń [MEMY]
