Rywalizacja podzielona jest na etapy. W pierwszym uczestnicy piszą pracę na jeden z proponowanych tematów i do 15 lutego przysyłają ją w wersji drukowanej w 3 egzemplarzach na adres Centrum - Centrum Młodzieży, ul. Krupnicza 38 31-123 Kraków z dopiskiem: „Jacek Kaczmarski” oraz e-mailem: [email protected]
Tematy: 1. „Pętla lub do zajezdni zjazd” - środki lokomocji i transportu jako metafory egzystencji i rzeczywistości w twórczości Jacka Kaczmarskiego. 2. „Ach, jakbym chciała być jak oni” - poetycki głos Jacka Kaczmarskiego o samotności i wyobcowaniu człowieka. 3. „Dobrze jest żyć wśród wielkich ludzi” - portrety społeczeństw, komun i grup na różnych etapach ich funkcjonowania. 4. „Latami nie liczy się losu” - motyw starości w liryce Jacka Kaczmarskiego. Najlepsze prace oceni jury i zakwalifikuje do II etapu.
W pracy należy powołać się na minimum cztery utwory Jacka Kaczmarskiego. W I etapie za pracę z wybranego tematu można zdobyć maksymalnie 15 pkt.
II etap - 6 kwietnia 2018:
- Jest rozmową o pracy, w trakcie której jurorzy oceniają wiedzę uczestnika konkursu, dojrzałość spojrzenia na temat i umiejętność obrony swojego zdania podczas dyskusji.
- Uczestnicy odpowiadają na pytania dotyczące treści pracy, utworów w niej omówionych i prowadzą rozmowę z Jury.
- Ostatnim elementem II etapu jest rozpoznawanie tytułów utworów, których fragmenty zostaną zaprezentowane uczestnikom.
- Poza uczestnikami konkursu, inne osoby zainteresowane twórczością Jacka Kaczmarskiego mogą przyglądać się przebiegowi drugiego i trzeciego etapu, z wyłączeniem obrad Jury.
- Jury wyłania uczestników trzeciego etapu.
- Podczas II etapu można uzyskać maksymalnie 18 pkt.
III etap - 20 kwietnia 2018:
- Uczestnicy dokonują ustnej analizy i interpretacji jednego z wylosowanych utworów poetyckich Jacka Kaczmarskiego oraz uczestniczą w quizie, wybierając pytania o zróżnicowanej wartości punktowej.
- W III etapie można zgromadzić maksymalnie 19 pkt.
Dodatkowych informacji o konkursie udziela Dorota Zajkowskij, tel. (12) 430-00-15 wew. 243.
ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!
WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 8. Czym określamy słowo Fiakier?
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto