Czytaj także:
Do tragicznego zdarzenia do-szło w sobotę o godz. 3 w nocy. Grupa młodych ludzi świętowała 19. urodziny koleżanki. Po imprezie wyszli na ulicę. - Nie wiemy, czy bójka się rozpętała wśród uczestników urodzinowego przyjęcia, czy na ulicy przypadkowo natknęli się na uzbrojonych w noże i maczety bandytów, być może pseudokibiców. Wyjaśniamy to - mówi prokurator Janina Chmielewska-Łódzka.
Pracownicy klubu proszą, aby nie wiązać bójki z ich lokalem. - Klub był już prawie zamknięty, sprzątaliśmy, całe zamieszanie miało miejsce na ulicy. Nie jesteśmy pewni, czy poszkodowani rzeczywiście bawili się u nas - powiedziała nam jedna z barmanek.
Wejście do klubu znajduje się w bramie. Żelazne drzwi ukryte są pod schodami prowadzącymi do galerii sztuki, za wstawionym w szerokiej sieni kontenerem kantoru wymiany walut. Nikt z sąsiadów nie widział bójki.
Jak napisał @flaco na portalu Kontakt24: "Ci tzw. «sprzęciarze» szukali zaczepki i trącali przypadkowych przechodniów. W końcu zaczepili grupkę studentów i jeden z nich został pchnięty nożem, drugi zaatakowany maczetą".
Policja złapała pięciu napastników. Czterech zostało aresztowanych na trzy miesiące. Jak wyjaśnia prokurator, dwóch z nich, 19- i 20-latek, to uczniowie liceum zaocznego, 21-latek pracuje na stałe zagranicą. Za kraty trafił jeszcze 23-latek. Najmłodszego z napastników, 17-latka, sąd postanowił zwolnić. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Krakowa.
Policja szuka jeszcze szóstego napastnika, który zaatakował ofiary nożem. Ma on 25 lat.
Agresorzy odpowiedzą m.in. za użycie w bójce niebezpiecznych przedmiotów i za spowodowanie ciężkiego uszczerbku zdrowia oraz utraty życia. Sprawcy ataku nożem grozi 12 lat więzienia.
Brutalne ataki z użyciem noży i innych niebezpiecznych narzędzi nie należą w Krakowie do rzadkości. Atakują zwykli chuligani, pseudokibice i zawiedzeni w miłości. Maczety stały się w niektórych środowiskach ostatecznym argumentem w dyskusjach.
Tylko w tym roku doszło w Krakowie do 14 napadów z użyciem maczet. W ciągu ostatnich 10 lat w stolicy Małopolski od ciosów nożem lub maczetami zginęło siedem osób.
Sylwester w Krakowie: sprawdź, gdzie możesz go spędzić i porównaj ceny!
Wybieramy najpiękniejszą sportsmenkę Małopolski! Weź udział w plebiscycie!
"Super pies, super kot"! Zobacz zwierzaki zgłoszone w plebiscycie i oddaj głos!
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!