Swoją czwartą edycję Miniatury Teatralne zainaugurowały prawdziwie gwiazdorsko. Kilka dni temu na Scenie PWST pojawiła się Magdalena Zawadzka w sztuce (nomen omen) "Gwiazda i ja". Kolejne spektakle zapowiadają się równie interesująco i w doborowej obsadzie.
Przed nami trzy przedstawienia. Najbliższe z nich będzie okazją do zderzenia się ze sobą aktorskiego kunsztu młodego i dojrzałego pokolenia. Stanie się to za sprawą spektaklu "Trzy razy łóżko", będącego relacją z małżeńskiego życia (i pożycia)... Bohaterowie to oczywiście On i Ona, mąż i żona, którzy przebywają w swojej sypialni. Widzowie usłyszą trzy ważne rozmowy, przełomowe w życiu tej pary....
"Trzy razy łóżko" to sztuka Jana Jakuba Należytego (w reżyserii Piotra Dąbrowskiego) o małżeńskich wątpliwościach, o których Ona i On dyskutują w swojej alkowie. Z jednej strony są one zabawne, z drugiej dają do myślenia. W rolach głównych w spektaklu Teatru Komedia wystąpią aktorzy Anna Cieślak, Adrianna Biedrzyńska, Mateusz Damięcki oraz Marek Siudym. Sztukę zobaczymy we wtorek (9 lipca) na scenie PWST o godz. 19.00.
W kolejny poniedziałek (15 lipca) usłyszymy niezapomniane piosenki Agnieszki Osieckiej. Utwory Osieckiej powrócą do życia za sprawą fenomenalnego tandemu aktorsko-wokalnego, jaki stanowią na scenie Stanisława Celińska i Krystyna Tkacz. Spektakl "Nie jesteś sama", wyreżyserowany przez Artura Barcisia (którego również zobaczymy na scenie) to uniwersalna opowieść o miłości, samotności, tęsknocie, zdradzie i cierpieniu.
Jest tu miejsce na poszukiwanie radości, na radzenie sobie z kolejnymi niepowodzeniami... To zaś, co najważniejsze, to opowieść o prawdziwej kobiecie. Takiej, która w życiu wiele doświadczyła i poznała różne, nie zawsze jasne tego życia odcienie... Początek spektaklu warszawskiego Teatru Ateneum o godzinie 19.00. Muzyczną oprawę przygotuje Wojciech Borkowski.
Kolejny spektakl będzie podróżą w czasie i przestrzeni do wystawnej Carnegie Hall, wielkich sal koncertowych Europy, jak i do warszawskiej Cafe Sztuka z czasów wojennego getta. Wszystkie te punkty łączy ze sobą osoba Wiery Gran - wielkiej polskiej artystki, z którą historia muzyki obeszła się niesprawiedliwie, spychając głos na miarę Edith Piaf w zapomnienie. Kameralny spektakl o Gran w reżyserii Barbary Sass przypomni jej dorobek i barwną historię życia. Zobaczymy go w czwartek (18 lipca) na zakończenie festiwalu. W adaptacji sztuki Anny Burzyńskiej w rolę bohaterki wcieli się Justyna Sieńczyłło.
Szczegółowy program IV Krakowskich Miniatur Teatralnych można znaleźć na stronie www. lamelli.com.pl.
Od teatru wolisz film? Chcesz obejrzeć coś ciekawego wieczorem w telewizji? Sprawdź program telewizyjny i dowiedz się, co jest emitowane!
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+