Wodorowy Autosan ma 12 metrów i może nim podróżować ponad 80 osób. Autobus na jednym ładowaniu może przejechać do ok. 400 km. Wodór jest magazynowany na dachu pojazdu w nowoczesnych zbiornikach kompozytowych, które charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i szczelnością. Autobus jest całkowicie bez emisyjny - jedyną substancją wydzielaną podczas jazdy jest woda lub para wodna. Pojazd jest dostosowany do przewozu osób poruszających się na wózkach. Ponadto, posiada klimatyzację, monitoring i system informacji pasażerskiej.
Do tankowania wodoru w MPK SA w Krakowie służy od czerwca mobilna stacja ORLEN Południe, zlokalizowana na terenie zajezdni autobusowej w Płaszowie. Przypomnijmy, że jest to pierwsza mobilna stacja do tankowania wodoru w Polsce.
MPK w najbliższych latach planuje zakup nowych autobusów zasilanych wodorem z wykorzystaniem środków unijnych. Jednocześnie do ich obsługi ma zostać przystosowana Stacja Obsługi Autobusów w Płaszowie, która będzie gruntownie przebudowana.
Kraków, jako pierwsze miasto w Polsce, jest w posiadaniu dwóch wodorowych autobusów. Od czerwca br. na linii 128 kursuje już autobus marki Solaris.
Zakaz handlu w niedzielę. Solidarność chce zaostrzenia przepisów

- Oto najwięksi pożeracze prądu w twoim domu!
- Horoskop jesienno-zimowy dla wszystkich znaków zodiaku
- Pokoje do wynajęcia w Krakowie. Cena? Od 600 do nawet 1500 złotych!
- Emerytury w październiku 2022. Takie przelewy będą dostawać emeryci po zmianach
- Najpopularniejsze imiona w tym roku w Krakowie. TOP 10 dla chłopców i dla dziewczynek
- Punkty karne. Nowy taryfikator punktów 2022. Co zmieniło się od 17 września?