Konstrukcja systemu DPS 2000 składa się z lekkich aluminiowych belek, wsuwanych między wsporniki. Swoim wyglądem system nie zmienia przestrzeni bulwaru, ani nie zakłóca krajobrazu Wawelu.
- Przypomnijmy, że podczas wstępującego lustra wody liczy się każda minuta. Aby działanie w sytuacji zagrożenia było przeprowadzone maksymalnie sprawnie, niezbędne są ćwiczenia oraz ciągła konserwacja systemu - piszą urzędnicy z KEGW.
Dzisiejsze ćwiczenia były prowadzone przez 30-osobową ekipę, w kilku miejscach jednocześnie, co skutecznie skróciło czas budowy zabezpieczenia powodziowego. Po osiągnięciu wymaganej wysokości wsunięto i dokręcono zaciski blokujące. W ten sposób ułożona konstrukcja podwyższyła bulwary wiślane od strony ul. Tynieckiej o 120 cm. Po stronie przeciwnej lustro podwyższonej wody w korycie rzeki, w czasie kryzysu opiera się na murach oporowych z 4 bramami prowadzącymi od strony ul. Kościuszki na bulwary. Te w sytuacji zagrożenia są zamykane przy pomocy drewnianych grodzic.
Największą zaletą mobilnego systemu przeciwpowodziowego jest niewątpliwie czas ustawiania, który wynika z małego ciężaru konstrukcji i łatwości montażu.
- Oto najbardziej nieokiełznany park kieszonkowy w Krakowie. Królują w nim... chwasty!
- Wyjątkowe i bardzo tanie domy do remontu wystawione na sprzedaż w Małopolsce!
- Ogrody Sióstr Klarysek. Zobaczcie sami, jak tam pięknie ZDJĘCIA
- Masny Ben w klubie Energy2000, czyli grube balety w przytkowickiej dyskotece
- Trasa Łagiewnicka wygląda na gotową. Kiedy pojedziemy nową drogą?
FLESZ - Bon turystyczny ważny do września
