Las Miyawakiego został posadzony na działce w okolicach dawnego Składu Solnego, na ślimaku przy ul. ul. Na Zjeździe w stronę ul. Zabłocie. W sadzeniu lasu wzięli udział członkowie PZFD Kraków z firm deweloperskich zaangażowanych w projekt, firma wykonawcza, która profesjonalnie zajmuje się sadzeniem drzew oraz mieszkańcy. Na działce docelowo znajdzie się 1600 sadzonek, a w tym ok. 30 gatunków roślin rodzimych. Wśród nich znalazł się m.in. klon pospolity, dąb szypułkowy, wiąz polny, buk pospolity, topola osika, czy jarząb pospolity, a także porzeczka, bez czy też kalina. Powstały ekosystem ma również zapewnić miejsce do życia dużej liczbie organizmów. Za stworzenie projektu lasu odpowiadał Kasper Jakubowski - Kwiaty i Badyle.
Zasadzenie tego typu lasu to koszt ok 70 tys. zł. Wszystkie wydatki z nim związane poniósł PZFD Kraków. W kolejnych latach pielęgnacją lasu ma się zajmować Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.
Las sadzony metodą japońskiego botanika Akiry Miyawakiego - wymyśloną w latach 70. XX wieku - ma rosnąć o wiele szybciej niż tradycyjny i być mniej wymagający w utrzymaniu.
- Blok jak zamek w Krakowie! "Najoryginalniejszy" w mieście! Kto jeszcze nie widział?
- Bierzemy je na potęgę! Oto efekty uboczne popularnych leków bez recepty.
- Zatopione Skawce. Wieś na dnie Jeziora Mucharskiego
- Te znaki zodiaku to najlepsze żony
- Z aptek zniknęło kilkanaście popularnych leków. Wycofał je GIF
- "Perły Śródmieścia" usunięte. To kolejna akcja krakowskiej straży miejskiej
