- Ławki na przystankach i na Plantach nie będą służyć za legowiska - mówi Wiaterek. - Strażnicy miejscy, w ramach prawa oczywiście, będą skutecznie utrudniać życie włóczęgom i natrętnie żebrzącym. Szczególnie zadbamy o porządek w centrum miasta, przede wszystkim na Drodze Królewskiej.
Stanowisko komendanta popiera Józefa Grodecka, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie. - Ludzie mają potrzebę czynienia dobra - mówi.- O wiele skuteczniejsza jest jednak pomoc przez instytucje do tego powołane, takie jak nasza. Dlatego z władzami Krakowa i strażą miejską zaczynamy akcję "Nie zostawiaj pieniędzy na ulicy. Żebrzącym możesz pomóc inaczej".
Fachowcy przekonują, że niektórzy ludzie z żebrania uczynili sobie zawód. Są zdrowi i mogą pracować, żebranie jednak gwarantuje im życie bez wysiłku. Co więcej, wielu z żebrzących w Krakowie to przyjezdni, którzy tylko wyglądem przypominają bezdomnych. Faktycznie jest inaczej. Miasto przygotowało 60 tys. ulotek, które mają nakłaniać turystów do asertywności wobec żebrzących.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?