
Podgórskie wille
Po obejrzeniu kościoła św. Józefa, można przejść się ulicami Lasoty, Parkową albo Stawarza. Amatorzy zabytkowych willi poczują się tu naprawdę dobrze. Warto zwrócić uwagę na wzniesiony w 1903 roku budynek Willi Julia, zbudowanej dla Wojciecha Bednarskiego oraz na budynek Willi Mira z 1896 roku, którą zamówił Dionizy Matula. W okolicy podziwiać można znacznie więcej uroczych i zabytkowych domów. Zabudowa ma styl i charakter.

Planty im. Floriana Nowackiego
Nie każdy wie, że Planty Starego Miasta czy Planty Dietlowskie to nie jedyne planty w Krakowie. Pod koniec XIX wieku z inicjatywy burmistrza Podgórza Floriana Nowackiego zbudowano w Podgórzu planty noszące dziś jego imię. Obszar od ujścia Wilgi do Wisły przygotowano w latach 1868-1888. Planty na Podgórskie Planty nie są wielkie, ale jest to miłe miejsce, gdzie warto odetchnąć i odpocząć w cieniu starych drzew.

Stary Cmentarz Podgórski
Stary Cmentarz Podgórski jest jednym z ciekawszych miejsc w tej części Krakowa. Utworzona pod koniec XVIII wieku nekropolia zachwyca nieuchwytnym klimatem świata przeszłego. Znajdziemy tu najznamienitsze krakowskie nazwiska, m.in. Wojciecha Bednarskiego (tego od parku Bednarskiego). Stara krakowska tradycja nakazuje, by składać kwiaty na skromnym grobie Edwarda Dembowskiego, działacza lewicy niepodległościowej. Dembowski zginął podczas nieudanego powstania krakowskiego (1846 r.), gdy wojska austriackie ostrzelały patriotyczną procesję, na czele której szedł. Cmentarz zamknięto już w 1900 roku, pozostawiając jednak możliwość pochówku osobom zasłużonym dla Podgórza i posiadającym tu rodzinne grobowce.
