https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Niepewna przyszłość kościoła w dawnej dzielnicy Wesoła. "Rozmowy wciąż trwają". Póki co działa tam szpitalna kaplica

Bartosz Dybała
Kościół na Wesołej
Kościół na Wesołej ARMK
Z poszpitalnymi budynkami w dawnej dzielnicy Wesoła miasto kupiło kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Kopernika 19. Na razie jednak wciąż pozostaje w zarządzie Szpitala Uniwersyteckiego, który płaci za jego utrzymanie. Działa w nim kaplica szpitalna. - Rozmowy o przyszłości kościoła trwają - przekonują w Agencji Rozwoju Miasta Krakowa. Włączyła się też do nich krakowska kuria.

Co dalej z kościołem na Wesołej? Rozmowy trwają

- Kościół pełni funkcję kaplicy szpitalnej. Na Wesołej wciąż działają kliniki i poradnie szpitalne. Zależy nam, aby świątynia nadal służyła pacjentom, ich rodzinom i mieszkańcom - twierdzi Jan Pamuła, prezes Agencji Rozwoju Miasta Krakowa, czyli miejskiej spółki, która zarządza Wesołą.

Posługę kapłańską w świątyni prowadzi Bractwo Kapłańskie Świętego Piotra.

Jan Pamuła przekonuje, że rozmowy, dotyczące przyszłości kościoła, cały czas trwają.

- Dotyczą najmu świątyni. O wynajem nieruchomości starają się przedstawiciele Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra oraz Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce. Niedawno do rozmów, dotyczących przyszłości kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Kopernika, ponownie włączyła się kuria krakowska - podsumowuje prezes Agencji Rozwoju Miasta Krakowa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

g
grzeg
Znam dobrze ten kościół i lubię to miejsce, odznaczające się równie poważnym, co, że tak powiem, przyjemnym klimatem. Oczywiście bardzo bym sobie życzył, by ta świątynia nadal służyła posłudze duchowej. Mam nadzieję, że tak będzie.
K
Karol
Najwyższy czas skończyć z finansowaniem KK przez społeczeństwo. Pamiętacie ile Kościół wydoił Kraków z pieniędzy za mini -park Kurka ? ile przejął od miasta nieruchomości i terenu w ramach Kościelnej Komisjo Majątkowej od której nie było odwołania ? Ten stan rzeczy zafundowali wspólnie politycy PO i PiS. Warto przypomnieć nazwiska radnych, kościelnych kolaborantów z POPiS którzy sprzeciwiali się protestowi Majchrowskiego w sprawie grabienia mienia Krakowa.

Najem ? nie wierzę, że radni Krakowa na coś takiego pójdą. Kościół dąży do minimalnej stawki za najem tłumacząc potrzebą posługi, ale się nawet nie zająknie, że w pobliżu na tej samej ulicy są dwa kościoły. Cwaniaki chcą aby koszty utrzymania obiektu, spadły na najmującego tzn. krakowskich podatników. Cały czas wciska się nam , że Kościół jest jeden powszechny, ale jak idzie o pieniądze to dzieli się na spółki córki. Może zrobić jawny przetarg na sprzedaż tego obiektu, a nie mydlić ludziom oczy , a na końcu i tak będzie jak zarządzi Jędraszewski .
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska